Kezdőoldal » Utazás » Európa » Portugáliában beszélnek...

Portugáliában beszélnek angolul a túrsiták által látogatott helyeken?

Figyelt kérdés

2021. aug. 19. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
fél anglia oda jár nyaralni, a másik fele spanyolba. még szép hogy beszélnek angolul
2021. aug. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van.
2021. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2021. aug. 19. 15:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A turisták által látogatott helyeken igen, és jól. Kevésbé frekventált helyen alig. Portó főterén sikerült kifognom olyan éttermet, ahol nem beszéltek, de jártam így Lisszabonban is és mindkét étterem kifejezetten kellemes volt.
2021. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amugy okostelefonos forditassal barhol barmit meg lehet ertetni ma mar.
2021. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Ezzel legyél óvatos! Kaptam olyan választ, hogy az olasz "mezzo" szó jelentése: "eszköz"(!!!).
2021. aug. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#1 azért ez a két dolog nem függ össze...az olaszok, görögök szinte egyáltalán nem beszélnek angolul, pedig oda is sok turista jár. Volt olyan, hogy még a reptéri dolgozók se beszéltek angolul, ami azért elég gáz. Nekem Spanyolban sem sokkal jobbak a tapasztalataim, de talán egy fokkal jobb.
2021. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint (2x jártam Portugáliában)reptéren, metróállomáson, múzeumban mindenki beszél angolul. Turista szinten busz-, és villamosvezetők is.

Volt olyan is, hogy egy rendőrtől angolul érdeklődtem, és amikor megtudta, hogy magyar vagyok, "jó napot kívánok"-kal köszönt vissza. Angolul pontos választ adott.

Rendkívül segítőkészek, ha érdeklődsz, könnyen lehet boldogulni némi utazási rutinnal.

2021. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 igaz, de azok az olaszok meg a görögök. itt portugálokról van szó. amúgy nekem sikerült megértetnek magam angolul az olaszoknál, kézzel-lábbal, de mindig igyekeztek segíteni
2021. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!