Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi történik, ha a lefoglalt...

Mi történik, ha a lefoglalt repülőjegyet nem veszi át valaki?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel mennénk Londonba, és ha előre lefoglaljuk úgy olcsóbb... Az érdekelne, hogyha végül mégse tudnánk menni és nem vennénk át a jegyeket, akkor mi lenne?
2010. aug. 29. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem. Bármit, amit eddig foglaltam, csak akkor vették "komolyan", ha fizettem előleget. Amíg ezt nem kapták meg, semmiféle kötelezettséget nem vállaltak, hogy teljesítik. Biztosra van a jegyed?

Fizettél bármennyit is?

2010. aug. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A repülőjegyet még a nagy légicégek esetén is (nem fapados) a foglalást követő 48 órán belül (bizonyos esetekben ez akár 1 hét is lehet) ki kell fizetni. Ha nem teszed, a foglalást törlik.

A kifizetett repülőjegy törlésére vonatkozóan pedig a jegy vásárlásakor olvashatod el a feltételeket.

2010. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem igazán értem a kérdést. Ha lefoglalsz repülőjegyet, akkor azt ki is kell fizetned.

Azt sem értem, hogy mit jelent hogy nem veszed át a jegyed. Amikor lefoglaltad, és kifizetted, küldik is a jegyet, szóval nem tudod nem át venni...

Szóval ha lefoglaltad, és végül el sem mész, és nem csinálsz semmit, akkor buktat a jegy árát. Ha előtte lemondod, akkor meg fizetned kell valamennyit.


Ha nagyon olcsón foglalsz, akkor lehet hogy olyan a jegy, hogy egyáltalán nem lehet visszaváltani. Egyébként normál árú jegynél kb. 10-30eFt a lemondási díj, légitársaságtól függően. Aztán vannak drágább jegyek, amiket simán vissza lehet váltani, csak azokat meg nem éri meg megvenni.

2010. aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!