Kezdőoldal » Utazás » Európa » Augusztus 28-tól szeptember...

Augusztus 28-tól szeptember 2-ig mennénk nyaralni Szlovéniába, illetve Horvátorszagba fele-fele arányban. Pedzegetik, hogy szigorítások lesznek, Horvátország átkerülhet piros színbe jövő héttől. Ez mit jelent utazás szempontjából?

Figyelt kérdés
Mindketten oltottak vagyunk a férjemmel 2 oltással. A szállásunk még 1-2 napig mondható le ingyenesen, és nem tudom mit csináljak, lemondjam-e vagy ne. Mivel a nyaralás átcsúszik szeptemberre, félek, hogy bevágnak egy szigorítást, de akkor már késő lesz, nem tudom majd ingyenesen lemondani és a semmiért fogok fizetni. Ha valaki tud esetleg valami hasznos információt, megköszönném, ha megosztaná:) Mit jelent a piros besorolás, milyen következményekkel jár? Lehet menni oltottként akkor is? Sajnos hiába kerestem, semmit nem találtam erről.

2021. aug. 21. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Azt jelenti, hogy ha hazaérkezel 10 nap hatósági karanténba kerülsz.
2021. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos,hogy átkerülhet pirosba Horvátországba,le merem következtetni azt,hogy ez csak egy pletyka,álhír.
2021. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 D. Brasco ***** válasza:
93%
Jajj hagyjátok már ezt a piros besorolást meg a többi baromságot....nem tudom ki meg mikor találta ki ezt a minden alap nélküli baromságot,de gratulálok neki amúgy.A pánikkeltés tökéletesen bevált.2 napja kb az összes utazós blogban/csoportban/oldalon ez a hülyeség téma,miközben szinte biztos,hogy nem lesz semmi változás!
2021. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

3-as:Pontosan!

Ez a média célja,a pánikkeltés.

2021. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor tegyük tisztába a dolgokat.

1. Magyarországon nincsenek színekkel jelölt járványügyi besorolások 2020. szeptember elseje óta. Tavaly nyáron még nem voltak oltások, így a behurcolásra még komoly pofával lehetett mondani, hogy kockázata van. Idén már nem, mert aki akarta, beoltatta magát. Van egy EU által kiadott térkép, ami különböző színekkel jelöl országokat, régiókat, megyéket az aktuális új esetszámok alapján, azonban ez csak egy tájékoztató ábra, semmilyen kötelező jellege nincs ezzel kapcsolatban egy országnak a határátlépési szabályait megváltoztatgatni.

2. Horvátország eszerint a térkép szerint jelöli színekkel a különböző megyéit, a színekhez adott esetben tartoznak bizonyos szigorítások helyi szinten, ennek oka az ottani alacsonyabb átoltottság. (Ilyen szigorítások, hogy x fő feletti gyülekezés csak oltási igazolással lehetséges, pl. sportmeccs.) Ha pl. Split-Dalmacija megye piros besorolást kap, abból egy oda utazó magyar SEMMIT nem fog észrevenni. Magyarországnak ehhez semmi köze. A legelképzelhető szigorítás hazatéréskor az, ha visszavezetik a védettségi igazolvány ellenőrzését, azonban ha erre sor kerül, akkor az már nem csak a magyar-horvát határt fogja érinteni.

Jó pihenést! Érezzétek jól magatokat!

2021. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!:)

Megnyugodtam kicsit:) volt nekem is egy olyan gondolatom, hogy álhír, vagy felesleges pánikkeltés,de megerősítettétek. Még jó hogy nem mondtam le hirtelen a szállást, várom az indulást:)


Még egyszer köszönöm!

2021. aug. 21. 15:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Csak jelezném, hogy Horvátországban nem ér véget a szezon aug 20.-án mint a Balatonon.

Szeptemberben még végig jó idő van, így szinte az összes szálláshely is ki van adva -pl. Dalmáciában- szept. végéig.

2021. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Megvolt a nyaralás. Senkit nem érdekelt semmilyen oltás, regisztráció...semmi. A határon csak ránéztek a személyinkre és mehettünk is. Felesleges volt minden aggódás. A boltokban fel kell venni a maszkot. A tengerpart tele volt, maszk csak néhány önkéntesen volt. Szuper volt:)
2021. szept. 7. 14:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Az jó!Legalább kicsit kikapcsolódtatok
2021. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen 9-es, csak gyorsan elrepült.


Azért az elég szomorú, hogy itthon mindenféle álhírekkel vezetik meg az embereket.

Szerintetek mi ennek a célja? Hogy rémüljünk meg és mondjuk le a nyaralást, helyette menjünk Balatonra, hogy ebben érdekelt emberek zsebébe menjen a pénz? Vagy szimplán csak a klikkelés a lényeg a cikkre?

2021. szept. 8. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!