Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldre költözés esetén...

Külföldre költözés esetén Magyarország.hu-n nem találtam olyat ami azt említené hogy le kellene adnom a személyi igazolványom, más (nem hivatalos) oldalak azonban mondják hogy le kell. Akkor most melyik?

Figyelt kérdés

2021. aug. 27. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom, akkor kell leadni, ha hivatalosan bejelented a külföldi letelepedést. De ez a gyakorlatban nem kötelező, mert időkorlát nélkül lehetsz "ideiglenesen" külföldön.
2021. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen Én is így tudtam, és mint mondtam Magyarország.hu-n annyit írnak hogy ki kell töltenem a letelepedési nyilatkozatot és a lakvímkártyám le kell adnom, személyiről említés sincs.

Köszönöm a választ!

2021. aug. 27. 10:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

7 éve él a lányom külföldön. A mai napig van magyar személyi igazolványa.

Az állandó magyar lakcímről is csak 6 év után jelentkezett ki.

Ha tervezel visszajönni, nem kell letelepedési nyilatkozat, mert akkor nehezebb lesz a hazatérést lerendezni.

2021. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
#4 Nem tudom mi szükség erre a hangnemre, egy törvény/szabály ismerete nem józan paraszti észtől függ. A személyi igazolványnak egyébként semmi köze az állampolgársághoz, az csak egy eszköz, amivel a személyedet igazolod. Magyarországra bevándorolt, de még nem magyar állampolgár személyeknek is van magyar személyije, erre varrjál gombot.
2021. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4 kedves vagy 😊

Mint mondtam, nem hivatalos oldalon olvastam és én is megkérdőjeleztem, ezért kérdeztem 😊

A lakcím kártyám pedig le kell adni hisz kijelentkezek, új lakcímem lesz külföldön és igen, új lakcím kártyát kapok, ami azt jelenti hogy a régit LEADOM.. 😊

De azért kedves volt tőled hogy válaszoltál, nagyon köszönöm!

2021. aug. 27. 11:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
10 éve élek külföldön, és a magyar személyim is, meg a lakcímkártyám is megvan. Az APEH-nél bejelentettem a külföldön tartózkodást. Ezt te se felejtsd el!
2021. aug. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2006 óta nem kell leadni. Elötte le kellett. Én is szeptemberben megyek haza és csináltatom meg újra. Én 1989 óta élek külföldön. Magyar útlevelem és magyar lakcímkártyám van. Csak a lakcímhez az van írva, hogy külföldi cím.

Ha végleg kiköltözöl, akkor a BM adatnyilvántartásánál be kell jelenteni a külföldi lakcímet és mint külföldön élö magyar állampolgár leszel nyilvántartva.

Ha van külföldi jogosítványod is, akkor viszont nem lehet magyar is, mert jogosítvány csak itt lehet, ahol a lakcímed is van. Viszont 3 hónapot nem meghaladó magyarországi tartózkodás esetén vezethetsz a külföldivel Magyarországon is.

2021. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nálam a jogsi sem így van. Van mo.-i lakcímem, de a jogsim az külföldi. A magyart le kellett adnom egy év után, helyette kaptam egy külföldit.
2021. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van magyar személyim (nagykövetségen csinálták), külföldi jogsim, magyar útlevelem, de megvan még a lakcímkártyám is. Az útlevélkérelemnél azt mondták, hogy beírják, hogy külföldi lakos a nyilvántartásba, és így nem vették el tőlem (a lakcímkártyát). Más kérdés, hogy azóta más lakik ott. A NAV-nál pedig én is lejelentettem anno, hogy "nem fizetek", bár valami pár napra eső összeget azért mégis csak be kellet fizetnem, hogy rendben legyen.
2021. aug. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!