Kezdőoldal » Utazás » Európa » A magyarlakta erdélyi városokb...

A magyarlakta erdélyi városokba is megéri elmenni, vagy kihagyhatóak, és kizárólag a természetre érdemes koncentrálni?

Figyelt kérdés
Marosvásárhelyre, Székelyudvarhelyre, Gyergyószentmiklósra, Kézdivásárhelyre, Csíkszeredára és Sepsiszentgyörgyre gondoltam.

2021. okt. 24. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Most nézegetem ezeket a városokat.Nagyon töröm rajta a fejem, hogy valamelyikben vagy városközelben egy kis faluban veszek házat.

Szép erédlyi tájak, remek emberek, és még igazi ősmagyar gondolkodás.

Nincs besszennyezve a mai eu-s baromságokkal.

2021. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es, speciel Románia, benne Erdéllyel, szintén EU tag és ugyanúgy éri a globalizáció szele, mint mondjuk egy eldugottabb magyarországi térséget. Ez vegyül egy jó adag román lazasággal, sokaknál egészséges közösségtudattal, másoknál meg igencsak egészségtelen felsőbbrendűségérzettel... Egzotikus, az biztos, de hogy ez volna az "ősmagyar gondolkodás" és ha igen, akkor ez pozitív-e, arról bizony itt is megoszlanak a vélemények.


Ezzel együtt, válaszolva a kérdezőnek, a városok megismerése nélkül nem lesz kellően teljes az Erdély-képed, így inkább az ott töltött idővel játssz. (Meg ugye elkerülő utak, autópályák híján úgysem nagyon lehet kikerülni a városokat, akkor meg már miért ne állnál meg kicsit szétnézni?)

2021. okt. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%

Le leszek pontozva de semmi extra nincs a székelylakta településekben. Ugyanaz mintha elmennél Nyíregyházára. A természeti adottságok sem olyan hű de nagyok. Akkor inkább már Alacsony-magas Tátra vagy a Júlia Alpok.


Gyilkos-tó és a Parajdi sóbánya az ami érdekes. Meg a sok cigány kastély.

2021. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kerdes alapjan a nagyobb szazalekban magyarok altal lakott telepulesek a nyerok szamodra, (Kezdivasarhelyen sosem jartam, de ott szuletett kollegak szerint semmirol nem maradtam le) felsorolasodbol talan Marosvasrahely es Szekelyudvarhely az erdekesebb. Amennyiben olyan magyarlakta erdelyi varosok is szoba johetnek, ahol a magyarsag nincs tobbsegben, Kolozsvar, Nagyvarad, Brasso, Segesvar, Temesvar, Deva, Nagybanya, Gyulafehervar, Nagyszeben, de akar Nagykaroly vagy Zsibo is erdekesebb lehet, mint az altalad felsoroltak.
2021. okt. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolso valaszolo: amennyiben a termeszet erdekel jobban meg jobb lehetosegek elott allsz. :)
2021. okt. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!