Kezdőoldal » Utazás » Európa » Élt valaki hosszabb ideig...

Élt valaki hosszabb ideig Stockholmban, Osloban vagy Koppenhágában vagy ismeri jól ezeket a fővárosokat?

Figyelt kérdés
Ha igen rám tudna írni, vagy tudna mesélni róla? Elsősorban a városok kerületei, városrészei érdeklnek, melyikre mi jellemző, gazdagabb szegényebb, külvárosok, közlekedés, városkép, házak stílusa stb. (pl.: X városrész középosztálybeli, sok a sorház, városközpontól kívül esik, Y elegáns belvárosi kerület sok étterem kávézó)

2021. okt. 26. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Stockholmban és Malmöban éltem.

Malmö már pár éve migránsfellegvár volt, itt nekünk rossz azt elképzelni amit ott láttam.Pár hónapot voltam a városban de elegem lett.Stockholmba költöztem, majd Göteborgba.

ott volt a legkevesebb migráns.

Fővárosban éjszaka már nem igen mászkálnak ki a normál svédek.lementem néha a parkba tele néger meg arab bandákkal.

Köszi de nem.Össz vissza két évet voltam kinn, inkább visszaköltöztem.

2021. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
#1 Stockholmba élek de ilyenekről még nem hallottam, hogy nem járkálnak ki a svédek éjszaka😂 Lehet Rinkeby-be vannak rázós utcák éjszaka, na de Budapestnek is. Semmivel se veszélyesebb Stockholm, ez a nagy migránsozás unalmas. Nyilván nem rasszistáknak való hely. Egyszer sem éreztem magam veszélybe Stockholmba, ellenben Budapesten igen.
2021. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Stockholm: Abszolút élhető, szerintem viszonylag biztonságos is ( kb Mint Budapest) , külföldiként talán itt a legkönnyebb beilleszkedni a társadalomba, abszolút kedvesek az emberek. Östermalm, Norrmalm, Södermalm, Kungsholmen , Lindigö, Alvik kerületek drágábbak, Djursholm a helyi “rózsadomb” (csak sokkal sokkal gazdagabb)

Solna, Katarina, Marieberg a közepes kerületek

Rinkeby, Tensta, Hammarby, Kista ezek a keruletek ugy nevezett no-go zónák, bár hozzátenném, hogy közel sem olyan veszélyesek mint Párizs,London,Nápoly,Róma no-go zónái


Oslo: Elég borsos az ára mindennek, cserébe a fizetés is nagyon magas, itt annyira nem ismerem a kerületeket, de a Centrum mindenképp nagyon biztonságos


Koppenhága: Szerintem ez a legdrágább skandináv város, nekem nagyon szimpatikus, kicsit németes-hollandos beütése van, nagyon sokszínű város, talán a klíma is itt a legjobb

2022. jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!