Kezdőoldal » Utazás » Európa » Télen milyen városba utaznátok...

Télen milyen városba utaznátok (repülővel) két-három napra? Göteborg, Koppenhága?

Figyelt kérdés

Egyedül mennék most januárban, olyan városba ahova viszonylag olcsó a repjegy. Nagyon vonzanak a skandináv országok, ha még hó is lenne az csúcsszuper. Amiket nézegettem: Göteborg, Koppenhága. És még Lappeenranta, ahol egy potenciális egyetemet kinéztem, ezt ebből a szempontból érdekes lenne megnézni, viszont magában a városban nem sok nevezetesség van.

Egy szép helyet keresek fotózni, sétálgatni, várostnézni.



2021. dec. 22. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Göteborgban és Koppenhágában télen nem mindig találsz sok hót, vagy egyáltalán havat.néha 0-1 fok között van télen a hőmérséklet, csak erős frontok esetén van pár napig összefüggő hó.

Érdemes Finnország vagy Svédország belsőbb részeibe elmenni,na ott találsz majd havat meg mindent, ami a téli idillt idézi.

Oulu, Rovaniemi Finnország.

Östersund,Örebro Svédország.

Mind a tajga elég szép részén fekszik, szubarktikus klimával, ha szép tájakat akarsz látni télen, ezek környékére érdemes elmenni.

De iszonyatosan tele vannak turistával télen.

2021. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
"olyan városba ahova viszonylag olcsó a repjegy" Az megvan, hogy az olcsó repjegy mellé egy mekis menü 5000 Ft ?
2021. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy a 2-es írja, sokat érsz az olcsó repjeggyel, ha a városba bejutni már csak háromszor annyiért tudsz, mint amibe az utazás nagy része került.


Koppenhága ettől még világbajnok hely az év bármely szakában, főleg annak, aki szeret enni és érdekli a gasztronómia. De ez persze az is jelenti, hogy nem érdemes dán mércével fapados költségvetéssel nekiindulni, hogy pékségen, szupermarketen kívül semmire se jusson keret.


2-3 napra sehova nem utaznék repülővel, ahhoz nekem 4 a minimum (mármint pihenési célból). Ugorj fel a krakkói buszra, nézz körbe ott és/vagy Zakopanéban inkább.

2021. dec. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha fotózni szeretnél, akkor Koppenhága, Stockholm, Bergen. Lappeenranta nagyjából annyi, mintha Veszprémnek lenne egy nemzetközi reptere. Nem a világ legrosszabb helye, de Finnországig elég felesleges miatta menni.
2021. dec. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Persze, tudom, hogy nem összehasonlíthatók Bp-el az árak, de én tényleg nem eszem sokat, nem gondoltam étterembe menni. A repülőjegyet úgy értettem, hogy jó lenne ha legalább ezen tudnék spórolni, ha nem 50-70ezerbe kerül.
2021. dec. 23. 11:29
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben autóval mennék ki.


Olcsóbban kijössz.

2021. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

En is fotozni szeretek, de a Google Maps nagyon jo korulnezni, meg a streetview elott mutatja kekkel a pontocskakat, ahol fotok keszultek, igy eleg konnyen, gyorsan lehet virtualisan tajekozodni.

Ezek nagyon draga orszagok, igy a repulojegy olcsosaga nem tudom, mennyire szamit.

2021. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
@6 Ezt te sem gondolod komolyan, hogy a 6 ezer forintos koppenhágai rephegyek korában van bármi értelme másfél napot autózgatni oda-vissza egy hétvégi városnézés okán.
2021. dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Göteborgba múltkor 1750 Ft volt :D
2021. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem tudom meg aktualis-e a kerdes, en oktoberben voltam ugyancsak egyedul Goteborgban, 6600 volt oda-vissza a repjegy, kolteni nem koltottem ott tul sokat, es egy orok elmeny volt! Bar csak masfel napra mentem, de belopta magat a szivembe. Norvegia volt az elso skandinav orszag, ahol jartam, azt is imadtam. Most Koppenhagan gondolkodom nagyon-nagyon. Finnorszag es Izland is nagyon izgalmas lehet, de ezekre a helyekre inkabb tarsasaggal mennek, a termeszetbe, nem varosnezesre :)
2022. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!