Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mik a fontosabb tudnivalók ha...

Mik a fontosabb tudnivalók ha először megyünk Horvátországba nyaralni?

Figyelt kérdés

Párommal idén először jutunk el végre külföldre nyaralni és Horvátországra esett a választás, azon belül is Brodarica-ban lesz a szállásunk. 1 hétre megyünk.

Elsősorban személyes tapasztalatok érdekelnének, tanácsokat szeretnék kérni, hogy ne érjen minket semmi váratlan és kellemetlen helyzet amíg kint leszünk.

1. Ugye náluk kuna a hivatalos fizető eszköz, de mondtak nekem olyat, hogy az eurót is elfogadják szinte mindehol, sőt állítólag jobban is örülnek neki. Ez így mennyire fedi a valóságot? Pl. bevásárlóközpontok vagy kisebb helyi üzletek esetében... Hogy készüljünk pénzügyileg, mit érdemes váltani?

2. Brodarica és környékén van e valami látnivaló, ahova mindenképpen érdemes elmenni? A szállásunk a parttól 150 méterre lesz, nyílván a google a barátom, de hátha tudtok olyan helyet javasolni ami nincs fent a neten vagy affél eldugott látnivaló :)

3. A szálláson nem fogunk étkezni, hanem inkább magunknak vásárolunk vagy beülünk étterembe vagy egyéb módon oldjuk meg. A helyi kisebb boltokban érdemesebb vásárolnunk vagy inkább bevásárlóközpontban éri meg?

4. Párommal mindketten jól beszélünk angolul, gondolom ezzel nem lesz probléma mindenhol megértik, el lehet kommunikálni? :)

Autóval fogunk menni, autópálya ügyben a neten körülnézek, meg a covid/védettségi igazolvánnyal kapcsolatban is majd kutakodok a neten.

Esetleg ha van bármi tanács, javaslat amire érdemes oda figyelni, tisztában lenni annak is örülök.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat :)



2022. jan. 5. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem kunát érdemes váltani, max a szállás lehet a kivétel. Boltban érdemes kártyát használmi. Kisbolt-nagybolt között nem volt óriási árkülönbség, de emlékszem egyszer egy kisebb faluban voltunk, ott a kisboltban ennek megfelelően szűk volt a választék, hús talán nem is volt, a tejtermék egyszer jött egy nap, és a tej hamar elfogyott. Az ivójoghurt népszerű, érdemes figyelni mert hasonló a csomagolása mint a tejnek (abból rengeteg volt).

A googlenek van olyan alkalmazása, hogy a felirat fölé tartod és lefordítja angolra, ez hasznos lehet ha el akarod kerülni hogy darát vegyél liszt helyett és hasonlók (bár a legtöbb élelmiszer azért felismerhető persze). Próbáljatok ki helyi dolgokat, pl a helyi "kólát", a Cocktát :), fügés desszertekből is van sok.

Angol bőven elég, nyilván a turisták elenyésző része beszél horvátul. De egy bolti tranzakció igazából mutogatással is létre tud jönni.

Vizicipő fog kelleni, azt vigyetek, de ott is lehet venni általában.

2022. jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Épp ellenkezőleg az ő fizetőeszközük a kuna én csak azt vittem nem akartam rácseszni,hogyha nem fogadják el.biztos elfogadják az eurót is DE....nézd meg otthon a sparba mennyiért váltják be az eurót szóval ahoz mérten kalkulálj


A spar nekem drága volt a lidl az jó áron volt mi nagyon sokat ettünk a parton nem sajnáltuk rá a pénzt ha már nyaralunk

Azt mindenképp javaslom figyelmedbe ha sütnek malacot mindenképp bookingolj be oda életed legjobb vacsoráját fogod enni annyira jók az ízek



Angol német nem probléma

Mondjuk helyi kisboltba az volt ott maradt az activyti :)


Én azért a plitvicei tavakat javasolnám

Álomszép azt tényleg látni kell

2022. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Én tudok szerbül (ami ugye horvát is, most ebbe ne menjünk bele), szóval, nekem a nyelvvel nincs probléma.


Nekem az a tapasztalatom, hogy rengeteg helyen át akartak verni, itt-ott hozzádobtak a számlához egy italt, amit nem kértünk, az autópálya kapunál rosszul adtak vissza stb.


A kaja jó, ćevapit ki ne hagyjátok, utána Cocktával leöblíteni, isteni.

2022. jan. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Érdemes korán indulni mert bedugul a pálya a kapuknál főleg Zágrábnál.Mi kb 4körül szoktunk a határra érni ez bevált.Kunát szoktunk vinni.

Első utunk Krk-volt nagyon szép.

Németül beszélek legtöbb helyen bevált.Pékség kisbolt szinte mindenütt található,de halboltban is vásároltam.

2022. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából minden évben ott nyaralunk, Istriától Ulcinjig (ma már nem horvát). Rengeteg szép látnivaló van mindenfelé, plusza parti túrák, kirándulások. Plitvice nem part, az út se autópálya, de megéri. Alapos szemléhez kell két nap.

Az autópályákról jó térképek, leírások vannak a horvát portálokon. Nincs átverés, tévedés, felületesség lehet (mondjuk 1-2 kunát kerekít), de nem jellemző. Vigyázni kell a kapukra, a PASS felíratún csak elektronikus kártyával lehet átmenni. A benzinkutaknál az árkülönbség sokkal kisebb, mint nálunk. A kisebb éttermek a jók, odamész, ahol kevesen vannak, kihagyni, a helyiek tudnak valamit. A tömött helyek a jó konyhájúak. Központ, tengeri kilátással rendelkező hely akár sokkal drágább is lehet. A boltok áraiban nincs lényeges különbség, a választékában annál inkább. Nagyobb boltokban érdemes bevásárolni, kisebbekben reggel van friss áru.

Eurót jellemzően nagy forgalmas éttermekben fogadnak el, másutt nem nagyon. Boltban biztosan nem. Nagyon fontos az igényeknek megfelelő strand megkeresése még neten, utcaképpel konkrétan megnézni. Nem minden csábító hely jó, ha igénye is van valakinek (persze ez foglalt szállás esetén már nehezebb, én előbb a strandot nézem ki, utána keresek szállást a környéken). A nyelv nem probléma. Ők mg akarnak érteni, ezért akár a mutogatás is teljesen jól működik. Angol és német valamilyen szinten mindenütt megy.

Strandon meg kell gondolni, hol hagyhatunk bármit ott, ha fürödni megyünk. Az alkalmi lopást ott se vetik meg.

Konkrét ötletet, tanácsot csak adott igényhez lehet adni, hiszen mindenkinek más az elképzelése.

2022. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A strandról jut eszembe, vannak helyek ahol csak fizetős parkolás van a strandok környékén, és oda kell az apró (kuna).

Az autópálya kapukat a terv szerint nyárra megszűntetik, legalábbis pár hete ez volt a hír, így legyen.

2022. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
parkolóautomata: a tízforintos mérete is és súlya is egyezik valamelyik horvát érmével xDDD
2022. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 vagyok még: az automaták még mindig fizikai módon mérik, hogy mennyi lett bedobva. ja, és hiába mondja erre bárki, hogy de úgy anyagi kárt is okoz a magyar az adott városnak, hát nem rosszabbul jár mint ha ott se lettél volna, plusz a magyar leszarja ezt az érvet, a magyarnak saját magának spórolni a fontosabb úgyis xDDD
2022. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az 5 Ft-os esetében pedig az 5cent (€-cent) az a külföldi érme, amivel „egyezik”. Rég megfogadtam, hogy bármilyen külföldi automatát megpróbálom forintosokkal. Sz@rabb a pénztárcánk ezzel együtt is mint a nyugatiaknak, ezzel is csak kicsit adunk vissza a világrendszernek a máskor attól nekünk adott szøpatásból.
2022. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rástresszelsz. Nyelvet értenek, ha nem is megértitek egymást. Reggel érdemes péksègben vásàrolni pékárut, amúgy a boltok között csak a kínálat a különbség. Mi mindig a legközelebbiben vásárolunk. Éttermet ajánlás és helyben “felkapottság” alapján válassz. Bár erre is van kivétel, nekünk a szállás alatt el volt dugva egy kicsi hangulatos étterem, sosem voltak ott sokan, de minden nap a teraszukon mentünk át és az egyik legjobb étterem volt eddig az életemben, a kaja és a kiszolgálás is nagyon jó volt. Programnak a jadrinjával ha elmentek hajózni és kiszálltok egy szigeten. Mi például Vodicéből átmentünk Prvic Luka-ra és a sziget egyik végéből átsétáltunk a másikra és a végén egy nagyon kicsi kavicsos strandon fürödtünk és vissza a másik kikötőből mentünk… A jadrolinja nem sétahajózás, de gyors és olcsó közlekedéshez. Sibenik, Primosten, Krka nemzeti park is szép nagyon, bár sokan szoktak lenni. Ott is tudtok fürdeni a nagyvízesésnél… Nem tudom pontosan mi érdekel titeket, így nehezebb segíteni. Magára a régióra is érdemes rákeresni látnivalókkal kapcsolatban, mert kinek mi. Viszont annyi jó tanácsom lenne, hogy legközelebb magához a látnivalókhoz igazítsd a szállást, az sokkal egyszerűbb. És még 1, Zágrábban is megállhattok (ha arra mentek a pályán), szép város, egy sétát megér, illetve Zadar is szintén a víziorgonával.
2022. jan. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!