Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy érdemes szállást keresni...

Hogy érdemes szállást keresni Horvátországban ?

Figyelt kérdés

Főszeznban mennénk, makarska környékére. A szállásokkal kapcsolatban nincs nagy igény, szinte csak aludni fogunk ott. Kb 10e ft per fő per éj áron találtam szállást.


Viszont gondolkodtunk azon, hogy idén szállás nélkül megyünk le és ott keresnénk.


Erről mi a véleményetek? Olcsóbban jönne ki? Találnánk szállást? Még sosem mentünk így nyaralni, ezért minden kissebb nagyobb tanácsot megfogadok. :)



2022. jan. 31. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy főszezonban akartok menni előzetes foglalás nélkül Makarska környékére? Nem azt mondom, hogy a legkedveltebb úti cél, de azért top5-ben benne van. Meg hogy gondoltátok a szálláskeresést? Bekopogtok, hogy jó napot a mai naptól kivennénk a szobákat pár napra? Ezt a megoldást nagyon nem javaslom, persze elképzelhető, hogy szerencsétek van és kifogtok egy üres lakást, de az is megeshet, hogy nem találtok olcsón, így vagy többet kell költeni, vagy marad az autóban alvás. Jelentősen olcsóbb szállást nem fogtok találni ennél, viszont a kockázat annál nagyobb. Én amúgy is inkább azt szeretem, ha minden meg van szervezve és nem ott kell kapkodni, mert azért futkorászni, hogy tudjak majd hol aludni. 10 ezer forint így is olcsónak mondható főszenzonban, én nem hagynám az utolsó pillanatra.
2022. jan. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igen egyébként én is ezen az elven vagyok. Csak sok helyen olvastam, hogy így ki lehet fogni olcsó, jó elhelyezkedésű, kilátással rendelkező szállásokat. Ezért érdeklődöm :D


Egyébként jól értelmezted a kérdést, igen.

2022. jan. 31. 17:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi évek óta Tucepibe megyünk. Főszezonban (de főleg júliusban) majdhogynem tele van a környék. Lehet ilyen hostel jellegű helyeket meg panziókat ki lehet fogni, de az értelmes szállások és azok az apartmanok, ahol nem omlik rád a fal álmodban, biztosan elkelnek előre. Ettől független bepróbálkozni lehet, hátha most az oltásmizéria miatt kevesebben lesznek.
2022. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Egyébként a szállást Baska Vodába terveztem. Tudnál mondani pár szót Tucipéről? A terv az az, hogy a szállás Makarska mellett lenne valahol, és onnan mennénk mindig valahova. Milyen a környék? Mennyire nyüzsis ? Fiatalok vagyunk, ha van éjszakai élet, az jó pont :(

L

2022. jan. 31. 18:21
 5/8 A kérdező kommentje:
:) *
2022. jan. 31. 18:21
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
10 eurónál olcsóbbat úgysem találtok, főleg nem főszezonban, úgyhogy az jó ár. Az út mentén szoktak kiállni kis táblácskákkal, hogy kiadó apartman, mi így szoktunk találni olcsót, de nem főszezonban megyünk, hanem szeptember elején, közepén.
2022. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ott a környékről (Makarska, Tucepi, Podgora, Korcula sziget) Tucepi vált a kedvencünkké. Pre-covid nagyon jó éjszakai élet volt (2 éve mi se voltunk sajnos), tele volt bulikkal, nyitva volt a móló, nagyon jó hangulatú kis település. Túrázni sem utolsó, ugyanis a Biokovo kiváló ilyen szempontból is. Nem mondanám kezdő szintnek, de a közepesnek inkább az alsó felén van, szóval tapasztalatlan túrázóknak is abszolút alkalmas terep. A víz nagyon kellemes, egy hátrány viszont van, hogy a part kavicsos, nem homokos. A környéken sétatávra van nudista strand, egy eldugott öbölben, ahol kirstálytiszta a víz, még kijjebb pedig olyan sziklás rész, amit kifejezetten ugrálásra terveztek. Ilyen szemppontból viszont Makarska jobb, mert ott magasabbak a lehetőségek, ha erre van igény. A strandnál lehet egynapos hajótúrákra is jelentkezni a környező szigetekre nagyon jó áron. Éttermek szerintem jobbak Makarskán, viszont Tucepi tele van olcsóbb és minőségre nekem jobb streetfood kajáldákkal, ahol este koktélokat is kevernek, meg persze folyik a Karlovacko mintha kötelező lenne :D M mindig apartmanban laktunk, szóval több főzést megoldottunk magunknak. Szupermarket Tucepin is van.
2022. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogyan előttem is írták, főszezonban a Makarska-riviéra fullra megtelik, szállást ide mindenképp előre érdemes foglalni. Ez legutóbbi nyáron is így volt, szóval elég hamar visszatért a vírus előtti forgalom ebben a régióban. Érdemes még felkeresni Brela-t (Baška Voda mellett), ami nem egy bulizós hely, viszont elképesztően szép partszakaszok vannak.
2022. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!