Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen úti célt ajánlanátok,...

Milyen úti célt ajánlanátok, olyan személyeknek, akik még nem jártak külföldön?

Figyelt kérdés

Szempont: megfizethető, repülővel elérhető, tengerparttal rendelkező ország, ahol látványosságok is vannak.

20 év körüli személyek mennének ketten.



2022. febr. 3. 19:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
Egyiptom 150 ezerből :D valamivel kevered szeritem
2022. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%

11: Egyiptom az egyik legolcsóbb desztináció.

Látni fogod te is, ha tájékozódsz...

2022. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Malaga
2022. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Voltam már, sok évvel ezelőtt, bar en 4 csillag alá nem megyek, mások lehetnek az igények :D
2022. febr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%

Imádom az itteni válaszokat. 20 év körüli emberek pár napra külföldre mennének és 20 kilós poggyászról beszéltek. 5 napra nyáron egy hátizsáknál többre akkor van szükség, ha szeretitek a hűtőszekrényt meg 30 pár váltócipőt elcipelni egy nyaralásra, életemben nem láttam olyan fiatalt, aki ezt csinálta volna.


Amúgy ilyen célra szerintem Albánia az egyik legkirályabb hely. Tiranába van közvetlen járat, csomószor olcsón, mivel nyáron jó eséllyel nem vagytok időhöz kötve, akkorra veszitek a jegyet, amikor épp olcsó, országon belül nem drága a közlekedés, a bulizás megoldható 100 lekes rakikkal, kultúra meg természet van rogyásig, a fél ország egy nagy tengerpart. A legszebbek abból délen vannak, de azok kicsit drágább helyek, meg nem is muszáj annyit zötyögni.


További érthetetlen válaszok közé tartozik a nyáron 45 fokos Egyiptomba küldeni embereket, hogy lehűthesse magát a 32 fokos Vörös-tengerben, meg négycsillagos szállodákat emlegetni olcsón utazni akaró fiataloknál. Mi a rosseb van veletek?


További opciók: bolgár tengerpart (szerintem kicsit uncsi, eléggé csak és kizárólag turistákra van szabva, főleg az ismertebb részek, de amúgy nem rossz), vonattal vagy kocsival valami olcsó horvát falu (egyre nehezebb ilyet találni, nevetségesen megdrágult az utóbbi években Horvátország, de azért néha van valami, viszont kultúrát nem kell várni, az max drágább részeken van), előszezonban ki lehet fogni olcsó repjegyet meg szállást Spanyolország és Portugália kevésbé felkapott részeire, de itt azért több lesz a boltból evés-ivás ilyen költségvetéssel.


Amit nem kell beszopni, azok a drága görög helyekre olcsó repjegyek, Míkonoszra hiába van sokszor főszezonban is 10 ezerért retúrjegy, ha egy kemping is sokszor napi 30-50k (nem túlzok), meg úgy általában a drága városok. Barcelona, Franciaország déli részei, illetve mostanában a szlovén tengerpart is teljesen őrült szállásárakkal dolgozik.

2022. febr. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%
5 napra 20 kg-s poggyász... Én is ezen röhögök már fél órája. :D
2022. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
A te proliságod nem az én gondom 🤷
2022. febr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#15


Nagyon igazad van!

150.000-ből akkora utakat lehet csinálni hátizsákkal, vagy kis kabinbőrönddel, hogy ihaj.


Kedves 17-es, amíg valaki utazni akar, van igénye rá, addig soha nem lesz proli!! A háromcsillagos szállodába a svédasztalról egy tányérra rakni a rántott húst és a pörköltet, mellé táskában dugdosni a Tormbi meggyet, na az proli. A jó szórakozáshoz nem kell pénz! Legjobb napjaim akkor voltak, mikor vegyültem a helyiekkel INGYEN!


Kérdező! Albániát támogatom, de ha elmerészkednétek Törökországba (simán megoldható ennyiből is, ne hallgass azokra akik maximum Lepcsánkaalsóig jutottak), akkor egy pár nap Isztambulban biztos siker. Viszont ha nem elemi feltétel a tenger, akkor Prága (olcsó), Berlin.

2022. febr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Lisszabon, tele látványosságokkal, lehet kajálni is, olcsó is, kis buszútra pedig nem csak tenger, de rögtön óceán is van.


Barcelona is jó tipp, de a szállás árak magasak, kivéve ha egy vitorláshajót vesztek ki, de akkor kikötői közösfürdőt kell használni.


Olaszország számtalan része is, jó lehet, igazából ha kell tenger az Rómából is elérhető könnyen. De ott vna pl Trieszt, ami népszerűtlen ezért olcsó, de velence is könnyen elérhető innen.


Portó is tele van látványosságokkal, és isteni a portói bor, meg a péksütik


Én Reykjavíkot is imádtam, de ezt inkább tegyétek el tapasztaltabb időkre...


Milánóba akár szállás nélkül egy napra is ki lehet menni hajnali és esti repcsivel. Tengerpart mondjuk nincs.

2022. febr. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Várj most olvasom hogy 100-150k/fő...aztak....más a fogalmunk a megfizethetőről...19 évesen 2 éjszakát töltöttem buszon csak hogy lássam a tengert, mert csak egy tizesem volt rá :D

de akkor ja ja Barcelona is sima, Faro se rossz. Nem írtad hogy mit számítasz látványosságnak, mert van akit a természeti látványosságok vonzanak, felfedeznie gy sézp partszakaszt, egy vízesést, egy barlangot egy gejzírt, mást viszont egy épület egy szökőkút, egy múzeum nyűgöz le. Lehet megcsinálnám hogy kirepülők portóba és lisszabonból jövök vissza a kettő közt meg vonatozok. Olasz városokkal is lehet hasonlót.

2022. febr. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!