Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan néz ki manapság egyik...

Hogyan néz ki manapság egyik Európai Úniós országból egy másik Európai Úniós országba a belépés?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt keresztül utaztam több Európai Úniós országon, de a határon sehol sem állítottak meg minket, viszont nem tudom, hogy a mostani intézkedések miatt mi és hogyan változott.

Előre is köszönöm a forrásokat, hasznos hozzászólásokat!



2022. febr. 28. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan melyik érdekel, és milyen közlekedési eszközzel...??


Ausztriába belépéskor pl. mindenkit megállítanak Hegyeshalomnál, és kérik a Grüner Pass-t, vagy egyéb oltásigazolási appot/dokumentumot.

2022. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Melyik országba?

Van, ahol mindig megállítottak eddig is. Pl. Románia, Horvátország.

Egyébként minden országra vonatkozóan megtalálod az aktuális szabályokat a konzuli szolgálat oldalán. Kiválasztod az országot, ami érdekel és már látod is.

2022. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy a COVID-ot minden ország sajátosan fogja meg, ez a kérdés így általánosságban értelmezhetetlen.


Múltkor Ausztrián és Németországon keresztül mentem Brüsszelbe (autóval), majd onnan Franciországba, majd onnan ismét Németországon és Ausztrián keresztül haza. Kifelé állítottak meg egyedül az osztrák határon, amúgy sehol máshol.

2022. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!