Kezdőoldal » Utazás » Európa » Biztonságos Lengyelországba...

Biztonságos Lengyelországba utazni?

Figyelt kérdés

Húsvétkor, azaz 1 hónap múlva utaznánk párommal Lengyelországba egy utazási irodával 3 napos kirándulásra.

Az időpont már azelőtt megvolt, hogy a háborús helyzet elkezdődött volna és még azelőtt foglaltuk a helyet is.

Nem tudjuk, hogy ebben az időszakban biztonságos-e elmenni vagy inkább jobb döntés lenne át tenni egy másik időpontra?


2022. márc. 7. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem ezt 100%ra senki nem tudja, bár reméljük azért addig nem fajul el a dolog, hogy más országokat is érintsen.

Mindemellett rengetegen terveznek a következő hónapokra utazást, de nyilván nem Ukrajna környékére. :/

Én május végén/június elején utaznék Izlandra, de egyelőre semmit nem foglalok, max előtte 2 héttel, mert nekem még az is fontos, hogy oltás nélkül mehessek. :D

Legnyelorszagba nem tudom, én lehet nem mennék, de jön majd egy nálam okosabb és megmondja neked.:)

2022. márc. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Egyébként kb 1,5 hónapja pontosan érezni, hogy nagy baj van, és sem a lengyel, sem a baltikumi utazás nem szerencsés.

Okés, igazad van, valószínűleg a legnagyobb veszély ami rád leselkedni fog az az, hogy szembesülsz kb kétmillió szerencsétlen menekült látványával.

De szerintem akkor sem vall józan észre, hogy lefoglaltátok ezt az utat.

Az meg különösen gáz, hogy mindezt egy utazási irodánál tettétek.

2022. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Hová mennétek?

Ha Krakkó és környéke, esetleg Zakopane, stb. - akkor szerintem nyugodtan menjetek.

2022. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem ugyanazzal a közel nulla kockázattal utazik az ember mostanában a NATO-orosz érdekszféra határvidékén, mint akár csak két hónappal ezelőtt, de őszintén szólva ha nem akarunk beleőrülni a háborús paranoiába, akkor pont a jó , pozitív élményeket kell keresni. Azok visznek el a megfelelő lelki egyensúly irányába. Nyilván figyelni kell előtte egy héttel már a híreket, mert ha Lengyelország belesodródik a konfliktusba, akkor ez egy halasztandó utazás lesz, de a jelenlegi tudásunk szerint nincs ilyen veszély. Van ilyen lehetséges forgatókönyv, de egyelőre nem kíván a nyugati világ ebbe az irányba sodródni , vadászgép-átadás ide vagy oda.
2022. márc. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha, utazási irodaval mentek akkor ők tudni fogják indítják e az utat vagy nem. Ha nem akkor visszakerhetitek a pénzt vagy atteszik maskorra, későbbre. Mi anno a covid miatt nem jutottunk el sri lankara, visszakertuk a pénzt mert ugyan attettek maskorra de valahogy előre sejtettük hogy akkorra sem lesz vége a covidnak és valóban, sri lanka még bőven bőven zárva volt. Sajnos azóta sem jutottunk el, mostmar szerintem nem is fogok soha😂 De nyugi, iroda tudni fogja!
2022. márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4: De hát itthon, Mo-on is az "érdekszféra" határvidékén vagyunk...
2022. márc. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen Krakkó-Varsó-Zakopane lenne az úticél.

Várunk még egy kicsit akkor, beszélünk az utazási irodával is, és maximum halasztjuk az utazást.

2022. márc. 7. 12:26
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs mit, kerdezzetek rá, most külön jó hogy irodaval mentek, ilyenkor ők is figyelik az aktuális helyzetet és ha, úgy látják jónak biztos hogy talalnak alternativ megoldast🤗
2022. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagy valoszinuseggel meg ha lenne is harmadik vilaghaboru, nem ott tartana. A helyzet viszont erinti az infrastrukturat, a menekultek aramlasa, a gazdasagi kovetkezmenyek. Nem veszely, de valtozas lehet.
2022. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kint élek, havi szinten kétszer ingázok, legutóbb hétvégén. Semmi gond nincs, menj nyugodtan. Határon senki nem ellenőriz, teljesen nyugis az út. Ugyanaz, mint Magyarországon.
2022. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!