Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egy nyugati városba kirepülni...

Egy nyugati városba kirepülni egy hétre összesen mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európára gondoltam, tehát olyan hely, ahol lényegesen magasabbak a költségek, mint Magyarországon.


Pl Brüsszel, München, Párizs, Stockholm, Koppenhága...


Repüléssel, szállással, étkezéssel, minden létező költséggel együtt kb mennyire jön ki egy hét? Városlátogatásból állna nagyrészt, megnézni a főbb nevezetességeket. Étterembe menni, kipróbálni a szórakozóhelyeket.


Semmi luxusszolgáltatás, de nem is a legfapadosabb megoldások, hanem a középkategória mindenben.


Mi az összköltség körülbelül? Sajnos tapasztalatlan vagyok még e téren.



2022. márc. 28. 14:42
 1/8 A kérdező kommentje:
1 főre
2022. márc. 28. 14:50
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mikor veszed a repjegyet.


Ha szerencséd van, 4-5 ezerért is kifoghatsz - de az is lehet, hogy 40-50 ezer lesz... Vagy még több.


Ugyanez a szállásnál... Lehet találni olcsó airbnb-t, de a booking-on pontosan rá tudsz keresni, hogy melyik városban milyen szimpatikus szállást találsz - és mennyibe kerül.


Nagyon nagy a szórás tól-ig. Még középkategórián belül is.


A napi költekezést se lehete így kívülállóként megsaccolni.

A szórakozóhely se mindegy, hogy milyen...


Egyedül a bolti vásárlást lehet kb. tervezni, talán 10-20%-kal drágább mint nálunk. Dániában azért jóval több.

2022. márc. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

... és még azt ki is hagytam, hogy a meglátogatandó nevezetességek se mindegy...

Van, ahol megúszod 8-10 EUR-ból a múzeumbelépőt - de egy-egy kurrensebb helyen akár 30-40 EUR is lehet...

2022. márc. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
2-es leírta. Ha nincs rá 1000 euród amit mosolyogva elköltesz engedd el.
2022. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát baromira nem mindegy hogy, Brüsszel vagy Stockholm pl🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
2022. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Svedorszagban, igaz Göteborg nem Stockholm de nagyjából ugyanaz, szórakozóhelyen kb 200 egy feles, egy sör is 150-200, persze korona, nem forint. Segítek, kb 36 ft egy korona.
2022. márc. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Münchenbe mennék talán az a legolcsóbb. Én is kb. 800-1000 Euróval számolnék, de persze ha csak egyszer-kétszel eszel étteremben, illetve 1-2 csillagos hotelba mész akkor kevesebből is talán sikerül kihozni. Meg függ mivel utazol.
2022. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

München és Koppenhága között van egy nagyjából 2.5-ös szorzó, szóval erre így nehéz válaszolni. Egy hétre turistaként maximum Párizsban van elég látnivaló, ott is inkább akkor, ha nagyon frankofón az ember és a huszadik kastély meg múzeum is leköti.


München az egyetlen, ahova jól tervezhető az útiköltség, mert van vonat, Párizsba meg Stockholmba fapados csak a 100km-es környékre van emlékeim szerint viszont a repjegy lehet 6 és 200k között kábé bármi. Cserébe mondjuk ritka unalmas város szerintem.

2022. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!