Kezdőoldal » Utazás » Európa » Akik kiköltöztek Németországba...

Akik kiköltöztek Németországba, mik a tapasztalataik, szeretnek kint élni?

Figyelt kérdés
Egy éven belül kiköltözök, egyedül megyek, elég nagy változás lesz és félek tőle kissé. Mennyire befogadóak velünk magyarokkal? Milyenek az életkörülmények Magyarországhoz képest? Ti szerettek kint élni? Bármiféle tapasztalat, jó tanács jöhet!

2022. márc. 30. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Gázt hozzál magaddal, mert az itt nem lesz.


Mától ugyanis válsághelyzetet hirdetett a német kormány.

[link]

2022. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére van még időm kivárni, hogy kint és idehaza hogy alakul majd a helyzet, de köszi a tájékoztatást!
2022. márc. 30. 14:37
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Elég régóta élek itt, sokkal jobb, mint Magyarországon, az emberek rendesebbek a környezet tisztább, rendezettebb, nem jellemzö a rosszindulat (eddig két esettel találkoztam, mindkétszer kiderült, hogy az illetö magyar).

Nekem semmi problémám nem volt/nincs a beillszkedéssel, igaz, hogy C1 szinten beszélem a nyelvet, van megfelelö végzettségem, nem mosogató-szintü munkát végzek és nem tartok eleve hülyének mindenkit, aki nem magyar. Az itteni közösségekbe befogadnak, ahogy mindenki mást, aki normálisan viselkedik.

2022. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Akik lepontozzák a válaszokat, meg tudnak indokolni?


De ez megint egy pont Németország mellett, ott ilyen nincs, hogy csak rosszindulatból lepontoznak bárhol bárkit is, ez megint tipikus magyar szokás

2022. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos rosszindulatból mindig jeleskedtünk... Én is nyelvtudással mennék ki, orvosnak, előtte kint is kell majd nyelvvizsgázzak. Remélem hamar meg tudom majd szokni a változást, félek tőle, de bizakodó vagyok:)
2022. márc. 30. 16:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, hogy elötte sokat beszélj anyanyelviekkel, ha van rá lehetöséged, nézz filmeket, akár orvosi videókat, de csak olyasmit, ami érdekel/érdekes, de feliratok nélkül, hogy szokd a beszédhangzást és beszédritmust - nem "kell" értened, csak hallgasd -, illetve egy-egy videót nézz meg pár napos eltéréssel többször.

A legnagyobb gond itt eleinte, hogy nem a "magyar" németet beszélik, sokkal gyorsabb a beszéd, és másként hangsúlyoznak, ezért jó az ilyen háttér-német, mert rááll az agyad. Meg idövel egyre többet meg fogsz érteni, ha nem erölteted.

Viszont nem kizárt, hogy itt újra kell egy orvosi vizsgát tenni, legalább is régebben kellett ahhoz, hogy dolgozhass, ez nem kizárt, hogy idöközben változott.

Egyébként a németek nagyon rendesek, csak zárkózottabbak, mint ami MO-on megszokott, ezért skik idöjönnek, eleinte nem tudják öket besaccolni.

Én évekig alig beszéltem valamit a szomszédokkal, aztán egy nehéz helyzetben sorra kaptam a telefonhívásokat, hogy ha szükségem lenne rá, bármikor, éjjel-nappal hívhatom öket, segítenek.

Itt jöttem rá, hogy ök egyszerüen nem azok a szomszédoló tipusúak, de ettöl még sokkal inkább lehet rájuk számítani, mint a magyarországi pletykacsapatokra.

2022. márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
5 éve élünk ki. A legjobb döntésünk volt kijönni.
2022. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
16 éve élek kint. Szerintem ennél többet nem is kell írnom.
2022. márc. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 10eve elek Nemetorszagban, ha beszeled a nyelvet nem lesz gond. A nemet kollegaim nagyon rendesek, közvetlenek, segitökeszek. A boltban is mindenki elöre köszön, segit ha kell. A környezet/ utcak tisztak.

Az egeszsegügyi ellattas jo, persze itt is van ahol honapokat kell varni egy idöpontra.

Jelenleg 2,20 1 liter benzin, es olajat, wc papirt nem lehet kapni. Ezenkivül az arak a bevasarloközpontokban ugyan olyanok,mint otthon.

Ne felj! Nem a vilag vegere mesz, repülövel par ora, vagy autoval sem hatalmas tavolsag.

Viszont az teny,hogy a csalad, es a baratok hianyat semmi sem karpotolja. Bennem is hatalmas a honvagy, igyekszem 2-3 havonta hazajarni.

Van egy baratnöm aki szinten Magyarorszagon elvegezte az orvosi egyetemet, majd latta a fizeteset, es azt mondta -nem ezert tanultam- mar Ö is kint dolgozik Nemetorszagban, egy korhazban. Persze nyilvan nehezebb, es mas kategoria,mint egy gyari munka.

Ha kerdesed van irj nyugodtan.

2022. márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én éltem Németországban(már nem ott élek(nem is MO-n)). Az élet minősége valóban jobb. A fizetésből jól meglehet élni(főleg ha olcsó az albérletet találsz(érdemes újságból nézelődni, ott olcsóbbak)). Nekem a próblémám a szociális élettel volt. Valóban kedves népség mert bemész egy boltba mindenki is köszön előre. De ha haverokat, esetleg egy párt keresnél magadnak az elég nehéz. Nem azért mert azt gondolom rólad, hogy szociálisan visszamaradott vagy, hanem mert tényleg nehezen nyilnak meg. Kedvesen lefognak rázni, hogy most nem jó nekik, se jövőhéten mert "sok" dolguk van. Szóval ha te egy társaságkedvelő ember vagy(mint én), akkor lehet neked is pár hónap után hiányozni fog ez az érzés. Persze ha olyan helyre mész ahol nagy a magyar etnikum akkor van rá esély hogy ez nem lesz igaz.
2022. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!