Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit gondolnak rólunk a külföld...

Mit gondolnak rólunk a külföldi emberek valójában ?

Figyelt kérdés
Szeretném kérni a véleményeteket, illetve tapasztalataitokat. És ha kérhetem ne politikai szempontból alkossatok kommentet, hanem lehetőleg saját tapasztalat alapján (baráti kör, munkatársak..stb).

2022. ápr. 7. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Saját tapasztalat alapján nem lehet általánosítani - és egyébként sem.
2022. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Az átlag ny-európainak fogalma sincs rólunk. Neki román, szlovák, bolgár, magyar egykutya.

Tisztelet a (ritka) kivételnek.

2022. ápr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Nyugat-Európában sokaknak a tökük tele van azzal, hogy a magyar ott próbálja lehúzni a másik magyart, ahol tudja. Németországban több Amazon raktárban ahogy hallottam horvát ismerősömtől pont ezért akarják kitiltani a magyar vállalkozókat örökre.
2022. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Bár kérted, hogy ne politikai oldalról közelítsünk, de nehéz volna elvitatni, hogy elsősorban Orbán jut mindenkinek eszébe, rendszerint negatív előjellel. Kazahsztántól Németországig, Malajziától Boszniáig ez a tapsztalatom.
2022. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Van aki ezt, van aki azt. A "külföldiek" nagyon nem egy homogén tömeg.
2022. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nálunk élő külföldiekkel vagyok rendszeres kapcsolatban, munka és haverság révén is. Amellett, hogy nyilván mindenki véleménye egyéni, azért látok két elkülönülő csoportot azok között, akik rövidebb ideje vannak itt és nincsenek családi vagy romantikus kötődéseik.


Az általánosan pozitívan értékelők a számukra kedvező megélhetést szokták kiemelni, hiszen egy szakközepes olaszt is megkínálnak az SSC-k egy 550-es fizuval manapság, miközben otthon délen semmi normális lehetősége nem lenne. Vannak még a fejlődő országokból érkező egyetemisták, főleg az európai/ex-szovjet államokból, akik annyira nem találkoznak azzal a rasszizmussal, amivel a feketék és arabok sokkal többet, cserébe Nyugat-Mongóliához képest nyilván már Szeged is egy csodahely és EU. Illetve vannak még a nagyon jó szociális készségűek, akik 2 hónappal a költözésük után már 200 embert ismernek és naponta hívják őket valahova, de ők a világ bármelyik pontján ugyanígy meglennének.


A negatívabbak közt sokan vannak az előbb említett sötétebb bőrszínűek, nekik a napi, de minimum heti szintű, indokolatlan bántó beszólások és rosszabbak alá tudják aknázni az önbizalmukat. Plusz az is jól megkeveri őket, hogy sosem tudhatják, hogy most X szituációban azért volt paraszt a magyar fél, mert:


- alapból paraszt mindenkivel,

- mert ő nem tud magyarul és rákényszerítette az angolul megszólalásra, amiben meg az érzi magát kényelmetlenül,

- vagy tényleg ellene/bőrszíne/vallása ellen irányuló rasszizmusból


és amikor ennek utána próbálnak járni más, félig ismerős magyarok megkérdezésével, akkor az a zsigeri reakció, hogy a 3. pont biztos nem lehetett és csak valamit félreérthetett a helyi ismeretek hiánya miatt. Előfordul az is, de bőven az ellenkezője is, és ebben nem kapnak támogatást.


Az európaiakat is az első két pont darálja le, az általános búvalb.szottság, segítőkészség hiánya, hogy minden új és szokatlan ötletre, javaslatra a megszokásból elzárkózó "nem" a válasz. Számukra ismeretlen, nekünk hétköznapi szituációkról is csak verejtékezve tudnak információt szerezni, hogy hogyan kellene csinálniuk, mert a Budapesten élő ~150 ezer külföldi sem elég jelentős még a közműcégeknek, egyéb ügyintéző helyeknek az angolul elérhető infók normális elkészítéséhez. Meg persze a politika azon kevesek között, akik nem szakmából figyelnek oda rá. Akinek nincs se értékes végzettsége, se a nemzetiségéhez köthető értékes szaktudása (különleges nyelvtudás) és rákényszerül, hogy a magyar átlagfizetésekhez közel keressen, az persze egyből átlátja a megélhetési gondokat is és elborzad, hogy mennyivel nehezebb itt egyről a kettőre jutni, mint Nyugat-Európában.


Ami velük kapcsolatban meglepett, hogy amikor velünk kritikusak, milyen országokat említenek pozitív példaként. Csehországot és Lengyelországot, de elég egyhangúan. Persze Magyarország kb. a legvadabb hely, ahova ők eljutnak, így nem tudnak viszonyítani Macedóniához meg Albániához, de mi sem hozzájuk hasonlítjuk magunkat.


Ja, meg van egy kis csoport, akik melegebb klímájú területekről költöznek hozzánk (általában életükben először) és egyszerűen nem bírják ki, hogy novembertől márciusig számukra kibírhatatlan idő van. Ami vicces, hogy az erről panaszkodók egy jó része a nyári 35 foktól is ugyanígy kikészül és embertelennek tartja, ha nincs klíma egy lakásban, irodában.

2022. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Eleinte semmit nem tudtak, Bukarest-Budapest, de oszinten. Azota kulon emlekeznek. Botranyok, futballistak zaklatasa, homofobia, diktatura.

Emlekek: szep volt, csak piszkos, tularazott, taxis becsapott mindenki udvariatlan, kaja nehez.

2022. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már Hollandiat írtad, én itt élek.

Aki nem találkozott még személyesen magyarral, annak Orbán, a homofob törvény, a migrénes ellenesség és társai ugrik be. Nagyon nem pozitív a véleményük.

Aki szem3lyes tapasztalattal rendelkezik, annál két lehetőség van: a magyar lop, csal, hazudik, nyavalyog mindenért, nem szeret dolgozni, állandóan búvalbaxott - vagy kedves, segítőkész, megbízható, kidolgozza a belét is és vendégszerető.

2022. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6! Az 550 nettó vagy bruttó?


Nekem az a tapasztalatom, hogy az oalszok mindig BULGÁRIÁVAL kevereik Magyarországot. Többször is ki kell őket javítani ráadásul. Alapvetően jószívűek, de nem igazán hozza lázba őket a "menekültszagú" külföldi (hoy finoman fogalmazzak)... tehát az ilyen keleti országokból jövők, mint mi. A franciák, ritek, spanyolok nagyobb érdeklődést kapnak.

2022. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%

Hát én itt Hollandiában nem láttam, hogy annyira negatív véleményük lenne Magyarországról.

Egyszer amikor két holland térköves munkás megkérdezte honnan jövök és mondtam, hogy Magyarország, rögtön az volt a reakciójuk, hogy "Orban!" és éljeneztek egyet és az öklükkel a levegőbe csaptak és mondták, hogy jól csinálja Orbán.

A másik eset amikor egy fiatal holland villanyszerelő azt mondta, hogy ő utálja a négereket meg az arabokat és legszívesebben kitiltaná mind és deportálná őket oda ahonnan jöttek, neki sem volt negatív véleménye Orbánról.


Nekem az a tapasztalatom, hogy a többség nem utálja vagy nézi le Magyarországot ahogy azt a magyar liberálisok állítják, hanem inkább ilyen egzotikumként tekintenek rá, hogy "lám, a mi Európánkban ilyen állatfaj is él, mint az Orbán". Inkább amolyan ketrecbe zárt majom, amit érdekességként lehet mutogatni. De nem megvetés, harag, utálat vagy ilyesmik, ezeket nem éreztem rajtuk.


Az egyedüli eset, amikor viszont tényleg megvetést és utálatot tapasztaltam Magyarország felé az két esetben volt:

- Nacionalista románoknál

- és egy homoszexualitás vegetáriánus francia, aki valamelyik menekült szervezetnél volt önkéntes

Csak náluk volt egyértelműen negatív érzés Magyarország felé. Máshol ezt nem mondhatom el. Pár hete a holland főnököm is április 4-én reggel azzal indította a beszélgetést nekem, hogy követte a magyar választásokat és Orbán győzelme már a Holdról is látszik, és ezt ilyen viccesen mondta, nem pedig megvetően. Először nem értettem miért mondja ezt, majd csak később tudtam meg, hogy magát Orbánt idézte (tehát előbb tudtam meg egy hollandtól Orbán győzelmi beszédét mint én magam 😄 )

2022. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!