Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsi nyaralást tervezünk...

Petra2255547 kérdése:

Párizsi nyaralást tervezünk (3nap) a t+ticket a repülőtérre is jó? (Orly vagy CDG) Milyen jegy tipusokat tudtok ajánlani? Tudom h ezzel a jeggyel sokfele lehet menni de a repterekbe nem vagyok biztos.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 9. 22:27
 1/2 franciasrac ***** válasza:

[link]


Itt mindent magyaráznak el, állítólag a hivatalos repülőtéri transzferbuszok nem fogadják el az ilyen jegyeket, szerintem az RER-rel mehettek (hát több mint 10 éve hagytam már Párizst, lehet hogy minden változott már), keress ha Châtelet Les Halles-ba lehet jutni, ez a fő központ ha metróval vagy RER-rel mész, onnan bárhová lehet menni. Óvatos is légy, mindig vigyázz a dolgaidra, megjöttem egyszer Magyarországra (Sopronban/Budapesten/Szegeden álltunk meg) és sokkal biztonságosabb tartottam mint az idehazai városak, szerintem halatmas sokk lehet nektek, nem akarok félelmet okozni de az egy komoly probléma Franciaországban sajnos, főleg Párizs külvárosa, oda soha ne jutnék egyszer.

2022. ápr. 10. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A t+ gyakorlatilag egy vonaljegy, ami 90 percen belül átszállásokra is jogosít busz-villamos, busz-busz, villamos-villamos, metró-metró, RER-RER, metró-RER és viszont relációkban. De mondjuk metró és busz között új jegy kell. RER esetén csak Párizson belül érvényes. (Párizs ugye adminisztratíve olyan, mintha Budapest a Hungária körútnál véget érne , szóval egy csomó szorosan kötődő külváros nem is Párizshoz tartozik.)


Orlyról villamossal be tudsz utazni a metróig, így két t+ jegy elég a belvárosig, sokat spórolhatsz pénzben, de hosszú út. Helyette jobb az OrlyVal és a RER B Antonyn keresztül, ami persze jóval drágább. Minimálisan olcsóbb talán az OrlyBus.


CDG esetén a RER B a jó választás, ez is tizenplusz euró.


T+ jegyből érdemes tizesével bevásárolni, úgy olcsóbb.


A napijegyes Paris Visité konstrukciók inkább azoknak jók, akik múzeumokba is bőven mennek,nekünk ilyen napi 8-9 utazástól lett volna jobb a t+ jegyekhez képest, ami elég irreálisnak tűnt főleg úgy, hogy ingyenes átszállások is vannak 90 percen belül. A Navigo hetijegy is jó még nagyon, de ahhoz kell Navigo kártyát kiváltani és csak egész naptári hetekre váltható.

2022. ápr. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!