Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vonattal Horvátországba:...

Vonattal Horvátországba: vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 23. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Én mentem már vonattal Horvátországba, ha MÁV-os vonatokon utaztál már, ahhoz képest semmi extrára nem kell számítani azon kívül, hogy a határon áll kb. 1 órát, feljönnek ellenőrizni, aztán megy tovább.
2022. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%
Tavaly 2x volt szerencsém, nem a MÁV-os, hanem a Regiojet-es változattal lemenni Splitbe (idén ez a vonat sajnos nem Magyarországon át fog közlekedni). MÁV-os Adria IC lesz biztosan. Az út 14 óra volt, nagyon szép tájakon ment a vonat. Kizárólag háló- / fekvőhelyes kocsiban ajánlom a mutatványt. A második utamon történt egy baleset (a horvát oldalon két tehervonat ütközött össze előttünk fél órával kb., így egy laza 9 órás késés és autóbuszos pótlás lett a vége. Nyilván ilyen 10-15 évben egyszer történik meg az emberrel, úgyhogy remélem nem vettem el a kedveteket. Ha számít az ár is, akkor menj inkább busszal le, van közvetlen Splitbe, ami jóval rövidebb idő alatt leér, mint a vonat (10 vs. 14 óra), egy útra 9500 ft. Az éjszakai buszok és vonatok előnye, hogy megspórolsz összesen 2 éjszaka szállást, a nyaralás első és utolsó napja teljes nap, nem az utazással megy el. Viszont, ha a csomagjaid nem tudod letenni értékmegörzőben vagy előbb letenni a szálláson, akkor egyben a hátrányát is megtapasztalhatod.
2022. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!