Kezdőoldal » Utazás » Európa » A bécsi Práterbe Wien Hauptbah...

A bécsi Práterbe Wien Hauptbahnhof-ból tömegközlekedéssel hogyan érdemes továbbmenni? Metróval (U1), vagy gyorsvonattal (S1, S2, S3)? Vagy ha már ott leszünk, triviális lesz, mi honnan indul? Lehet túlaggódom, csak kis gyerekkel leszek.

Figyelt kérdés

#Bécs #Wien #Práter #pratersen
2022. jún. 2. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Melyik reszere mennetek a praternek?

Az u1 a Pratersternnél áll meg, onnan meg gyalogolni kell... az s-bahnt nem szoktam használni... de jónlehet még a villamos is, átszállassal.

2022. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ! a Pratersterntől a bejáratig körülbelül 300-400 méter séta van, azt kibírjuk szerintem, utána is egész nap mászkálni fogunk. :) átszállni nem szeretnénk, ha vannak átszállás nélküli lehetőségek is. Ha leszálltunk a vonatról és bemegyünk az állomás épületébe, mennyire triviális/látványos, merre kell csámborogni, hogy az U1-et megtaláljuk? ha jól láttam a guglin, az ott van valahol az állomás épületén belül, ugye?
2022. jún. 2. 23:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, csak a kérdésedre nem válaszoltam, a vidámpark részét járnánk be, a 9 éves kislányommal.
2022. jún. 2. 23:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor teljesen jó az U1!

Csak a "gyerek" szóról kisebbre gondoltam, azért javasoltam az 1-es villamost, ami odavisz a Hauptalle-hoz.

De a vidámparkhoz teljesen jó a Pratersterntől odagyalogolni.

Elég nagy az a tér, de ahogy feljöttök a metróból, ki lesz táblázva, hogy merre kell menni.

2022. jún. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: én is lehagytam a fele választ... :D


Na szóval: leszálltok a vonatról, elindultok a lépcsők felé, le az aluljáróba. Ott kell még valamennyit gyalogolni, de kint lesz mindenhol a piros U1 tábla, itt sem lehet eltévedni. Leopoldau végállomás irányába kell felszállnotok, 6 megálló.


[link]

2022. jún. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

szuper, nagyon szépen köszönöm a választ, és a linket is! (és utólag belegondolva tök igaz, hogy a 9 éves már nem is kicsi, de nekem valahogy ő még ilyen kicsinek tűnik, aztán lehet így leszek ezzel tíz év múlva is :D )

de a lényeg hogy így már magabiztosabban vágok neki az útnak, köszönöm

2022. jún. 3. 12:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Bár Ausztriában június 1-től általában megszűnt a maszkviselési kötelezettség, de a Bécsi tömegközlekedésben most is kell FFP2 maszk. Tudtok venni a főpályaudvaron is.
2022. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, a maszk lehet nem jutott volna eszembe! (annak utánanéztem, hogy a határátlépésnél és a Práterben kell-e maszk, de a tömegközelekdésre vonatkozó szabályoknak nem mentem utána). köszi!
2022. jún. 6. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!