Kezdőoldal » Utazás » Európa » Valami jó ötlet Bécsre?

Valami jó ötlet Bécsre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tervezünk nyárra hogy hova szeretnénk majd menni és a párommal egyik úti célunk Bécs de még egyikünk se volt még Bécsben. Olyan segítséget szeretnék kérni mivel csak egy napra megyünk hogy mit érdemes meg nézni, hova érdemes pl be ülni egy kávéra vagy sétálni elmenni valahol?

És még az lenne ha ki megyünk érdemes Bécsben 24 órás "bérletet" venni ?


Köszönöm a válaszokat előre is😃



2022. jún. 19. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha múzeumba járósok vagytok akkor Szépművészeti és Természettudományi múzeum. Előbbi kincstárában tekinthető meg Bocskai István koronája, utóbbiban pedig az őskori szobrocska, a Willendorfi Vénusz. Egyszer érdemes mindenképpen megtekinteni. Maga a múzeum is fantasztikus, nem az a tipikus uncsi, hanem tele van valódi érdekességekkel. Utána este Stephansdom és egy zacher torta.


Vagy érdemes a dómnál kezdeni, aztán "császári bécs" Hofburg, schönbrunni kastély. A kettőt kb. összeköti a Mariahilfer strasse, aami olyan mint a mi Váci utcánk. Érdemes rászánni a pénzt egy jó kávéra és sütire, mert nagyon hangulatosak a kis teraszos cukrászdák és isteni finom a kávé.


Vagy reggel Stephansdom, utána átmentem a Práterhez, ami egy hatalmas park, vannak vursli jellegű attrakciók (szellemvasút, akkor pörgő-forgó mindenség, hullámvasút) az óriáskerékről meg fantasztikus kilátás nyílik. Onnan metróval vissza a Mariahilferre, kis séta, egy jó estebéd, és ezzel is kb. eltelik egy nap.

2022. jún. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépén a tartalmas választ!😃
2022. jún. 19. 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha kávézó,.akkor Oberlaa ♥️♥️♥️ a torzshelyem! :D van a stadtparknal, hbf-n és a belvarosban is. Meg termeszetesen az Oberlaa Kurparkban :) van még egy másik lánc az Aida, de ott kicsit szarazak a sütik szerintem...

Fagyi kultúra Bécsben nagyon jó, ebből a Tichy-t ajánlom, viszont érdemes korán menni, mert mindig kígyózó sorok vannak T_T

Ha először jársz Bécsben, akkor a fent leirtakat ajánlom.


Ha tobbedjere jossz, akkor: Augarten, Prater (nem a vidámpark hanem a park, gyönyörű!!!), alte donau (bicikli, fürdőzés), donau insel (biciklizés, kirándulás, itt bárányok nyírják a füvet 😉), Lepoldsberg és Khalenberg - betérni egy finom borra,.elvezni a gyönyörű kilátást a szőlők között, Penzing és Hitzing - nagyon szép falvak voltak, amik osszenottek később Beccsel, balcsi felvidék feeling, csak szerintem kulturaltabb, rengeteg "wander weg" van a városban gyönyörű kilátással :)) Wienerberg is gyönyörű parkocska, szép tavakkal <3


Belvedere (Unteres és Oberes). Oberes Belvedere: Klimt, Egon Schiele művek, van Kokoschka is. Unteres Belvedere éppen Sigmund Freud es Dali kiállítás van, de hamarosan vége. Belvedere mellett van egy botanikus kert (: albertina-t is érdemes megnézni a muzeumok közül. Bécsi spanyol magasiskola - akkor Morgenarbeit (ha lovagolsz vagy ertesz a.lovakhoz, akkor lehet érdekes, ha nem lovagolsz akkor a fomusort ajánlom)


Kurpark Oberlaa, gyönyörű!!!!! Látszik a Schneeberg is onnan tiszta időben :) ráadásul U1 végállomása a


Türkenschanz park is nagyon szép, nem messze van tőle a Plötzleinsdorfi park, azt is ajánlom!


Meg ezeregy dolgot tudnék mondani, de akkor besötétedne. Bécs a világ legszebb és legélhetőbb városa, tele parkokkal és lehetosegekkel. ^^ jó szórakozást Bécsben ♥️♥️♥️

2022. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a Sacher tortarol lebeszelnelek az eredeti túl drága, nem nagyon vannak oda érte a helyiek, ezért Oberlaaba menj, nagyon finomak a sütik, macaronok. 🥰♥️🥰♥️
2022. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ezeketek a helyet biztos hogy nem fogjuk ki hagyni♥️
2022. jún. 20. 11:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha bulizóhely is érdekel, akkor Praterdom! Valamint maga a Prater is nagyon klassz, ha szeretitek a vidámparkokat.
2022. jún. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A Prátert én is tudom ajánlani illetve a belvárosi séta. Mi mondjuk 3 nap 2 éjre mentünk de alig sikerült így is valamit megnezni illetve mi a 72 órás jegyet vettük. A 24 órás is megeri mert metró illetve a belvárosi vonatok sok helyre elvisznek
2022. jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Müller ádi ***** válasza:
Attól függ hogy mennyi ideig maradtok van ott egy hatalmas Dunaparti park ott van a donau tower azt érdemes megnézni elég szép látvány utána nem messze onnan van egy óriáskerék onnan tudsz menni a shönbrun kastélyba vagy a tech múzeumba az utóbbi kifejezetten jó gyermekprogram utána Bécs déli részén van egy opera ha egy napra maradsz akkor a Stefanplatz nevű téren van egy nagy templom ha souvenirt szeretnél akkor van ott a közelben egy turistanegyed van Bécs nyugati részén egy állatkert ha étkezni szeretnél a városban van elszórva sok kis McDonald's puccos éttermekben az étel kb 2x annyiba kerül mint Budapesten ennyit tudtam bécsrol remélem tudtam válaszolni
2022. júl. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!