Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szabadkán miket érdemes megnézni?

Szabadkán miket érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Idén ősszel tervezünk kiutazni Szabadkára egy napra, növényvédőszereket vásárolni, és ha már ott vagyunk szétnéznénk a városban is. Dinárt vagy az eurót részesítik előnyben az üzletek? Angolul esetleg Magyarul mennyire értenek az emberek? Sajnos csak ezt a két nyelvet beszélem, még Oroszul tudok egy kicsit. A röszkei határátkelőn mekkora a forgalom, általában mennyit kell várni? A Szerb hatóságok nem vegzálják a Magyar turistákat? Mettől meddig vannak nyitva üzletek hétköznap?

2022. júl. 23. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A városházát feltétlenül nézzétek meg, vezetett túra van magyarul is, talán 11 vagy 12 órakor. Semmiképp ne hagyjatok ki, mert a magyar szecessziós építészet legszebb darabja! A zsinagóga szintén fantasztikus. Érdemes a palicsi tó partján, a századfordulós fürdőnél és a villasoron is sétálni egy nagyot. Bureket a Lipa pékségben egyetek, még Vucsics is oda vitte a Puhost. A legjobb étterem pedig a Batesz.


Dinárt érdemes használni, persze nagy tételben vasárolva lehet az eurónak is örülnek. Az ócskapiacon a forint is megy. Magyarul értenek annyira amennyire kell , hozzámixeled az angolt meg az oroszt és tökéletes lesz. Láttak már arrafelé magyart, nyugi :)


A szerb hatósagok helyett inkább a magyarok piszkálnak hazafelè, mégiscsak schengeni külső határ. De azért a sebességgel óvatosan, a rendőrök nem lazák, miközben a többi sofőr meg tolni fog.


Röszke helyett válasszatok bármi màst.

2022. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biciklivel érdemesebb akkor áttekerni Bácsalmás felől.
2022. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
12:21-es: Mivel helyileg Debrecenből indulnánk, kerékpárral elég messze lenne. 😁 Röszkén kívül melyik határ az ahol nincs tumultus?
2022. júl. 23. 13:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly Bácsalmás felé jöttem haza, mert nekem az útba esik, de Tompa/Kelebija is jó lehet. Az autópályás határátkelőknél szokott nagy tumultus lenni. Dinárt kint érdemes venni akár forintért, akár euróért, a piacon és a belvárosban is vannak váltók. Nekem tavaly itthon több mint 4 forintért adták (miközben 3 Ft körül volt a középárfolyam), először azt hittem, hogy átvertek, de nem, ilyen a vételi árfolyam...

A belváros szép, még vásár is volt, vettem pl. nagyon jó mákos bejglit.

Az ócskapiacot elég későn (kora délután) találtam meg, már alig volt nyitva néhány árus, de ott forintot is elfogadtak.

2022. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az ásotthalmi határátkelőt javaslom, Debrecenből közelebb van, mint a bácsalmási. Ingyenes alkalmazásokkal (pl. maps.me) könnyen tudsz navigálni ha előre letöltöd a régió térképét, egyébként ki van minden táblázva (többnyire magyarul is). A Raichle-palotát is nézd meg, az is egy szecessziós gyöngyszem.
2022. júl. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi 2019-ben voltunk Szabadkán, de csak úgy átfutottunk rajta, mert nekünk Újvidék volt a cél. Szabadkán mi úgy este fele voltunk, sajnos már nem sok üzlet volt nyitva talán egy szuvernir bolt. Külsőleg emlékszem, hogy körbesétáltuk a városházát ami nagyon tetszett, városháza mellet volt egy nagyon szép park szökőkúttal és vele szemben a Népszinház ami mostanában volt felujitva. Nagyon sok szép régi épület van és egy sétálóutcája is van. Szabadka mellet van a Palicsi tó, oda érdemeg még ellátogatni, van egy gyönyörű sétány a tó mellet és régi szép szecessziós epületek. Mi Erdélyből mentünk viszont Magyarországon keresztül haladtunk az autópálya miatt. Röszkén keresztül mentünk át de pokoli sokat álltunk Szerbia fele mert tele volt Görögországba tartó nyugati autókkal. 2 óra várakozás után átértünk. Este visszafele is ott kellet jöjjünk mert a kis határátkelők 10 után zártak, viszont meglepően nem voltak sokan. Vadásszák a cigit és a szeszes italt. Nekünk is átnézték az autónkat. Ezek voltak amire még emlékszem nyilván 2-3 nap alatt sokkalt több mindent lehet megnézni.
2022. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!