Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi idő alatt állítják ki...

Mennyi idő alatt állítják ki az útlevelet?

Figyelt kérdés
Ma voltam az kormányablaknál, és 11 nap múlva utazom. Az ügyintéző nem garantálta, hogy plusz pénz nélkül meg fog érkezni addig, de nem is ellenkezett, amikor megkérdeztem, hogy gyorsított eljárás nélkül is megkapom-e addig. Ha ti mostanában csináltattatok, nektek mikorra jött meg?

2022. júl. 29. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
De ha ennyire fontos, miért nem szántad rá azt a kicsi pluszpénzt a gyorsított eljárásra?
2022. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát értelmes ember nem 11 nappal az utazás előtt gondolkodik el ilyesmin, de ha már megteszi, akkor a gyorsított eljárást igényli. Az ügyintézés elvileg ha minden rendben van, 8 nap. Ma péntek van, tehát hétfő az első nap, péntek 7., tehát augusztus 8 lesz pont a nyolc nap, az neked a 10. , másnap indulsz.
2022. júl. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
4 nap alatt kaptam meg normálban, de ahogy az ügyintéző is mondta, sürgősségi nélkül nem ígérik…
2022. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a harmadik válaszadónak, aki egyedülálló módon tudta értelmezni a kérdésem, és okoskodás helyett arra válaszolt.

Hogy a többieknek sem legyenek álmatlan éjszakái elmondom, hogy azért ennyire későn indítottam el az útlevél kiváltását, mert ennyire későn tudtam meg, hogy utazom, mivel nem én szervezem.

Azért nem kértem gyorsított eljárást, mert egyrészt nem kevés pénzzel drágább (konkrétan közel 20.000 Ft), másrészt minden tájékoztatóban azt olvastam, illetve az ügyintéző is azt mondta, hogy jó eséllyel megérkezik. A kérdést azért tettem fel, mert egy kicsit meg akartam nyugtatni magam.


Akik hasonló cipőben járnak, mint én, azoknak tudok hasznos információval szolgálni.

Július 29-én voltam az kormányablaknál, és augusztus 4-én kaptam meg az útlevelem, tehát 6 nap alatt, mivel a hétvége is beleszámít.

Ha nem kérsz gyorsított eljárást, és látod, hogy közeledik az utazásod időpontja, de még mindig semmi hír az útlevélről, akkor csináltathatsz másikat azonnali eljárással, de sokkal drágábban.

Ha szeretnéd még gyorsabban megkapni az útlevelet, akkor a központi kormányablakba kérd, mivel minden iratot ott állítanak ki, és onnan postázzák a többi kormányablakba, vagy a lakcímedre. Mivel nyomon tudod követni az irat kiállításának aktuális állapotát az igénylőlapon szereplő QR kód segítségével, így én láttam, hogy az én okmányom már hétfőn elkészült, de 3 nap kellett, amíg megérkezett a XI. kerületbe.

2022. aug. 8. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!