Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakcímkártyát kell vinni...

Lakcímkártyát kell vinni külföldi utazás során? Bárhol határon kérhetik? Szoktátok vinni?

Figyelt kérdés

Elnézést a láma kérdésért, első utazás és fogalmam sincs.

Itthon igazoltatásnál kérik a személyivel együtt, de határátlépésnél?



2022. aug. 14. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Előfordul, hogy külföldön ilyen-olyan okból szükség van a lakcímed igazolására, de ez nagyon a helyi közigazgatás sajátosságaitól függ. Szerintem jó, ha nálad van a lakcímkártya, mert mondjuk Nyugat-Európában nem nagyon fog senkit érdekelni, de mondjuk a posztszovjet térségben nincs olyan, hogy ne legyen valakinek hivatalosan rögzítve a címe.
2022. aug. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekkorom óta évente többször utazom, soha nem kellett sehol, soha nem is vittem magammal. A magyar lakcím kártyát máshol nem is tudják értelmezni és semmi közük hozzá.
2022. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
A külföld nem valami veszélyes vadon indákkal, vérszívókkal, ahol hivatalnokok lesben állnak és az irataidra vadásznak, hanem - legalábbis ha a civilizált Európába indulsz - a szabadság hazája. Senkit nem fog érdekelni, hol laksz.
2022. aug. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar lakcím kártyával a legtöbb külföldi hatóság nem tud mit kezdeni, és a legtöbb külföldi hatóság nem is tudja értelmezni. Mert a legtöbb külföldi országban eltérőek a lakcím nyilvántartások, illetve maguk a lakcímek is mások. Ráadásul a magyar lakcím igazolványon csak magyarul van rajta a lakcím / az is csak magyarul van rajta hogy az milyen igazolvány. Igy egy külföldi hatóság azt se tudja mi az hogy lakcím kártya. És mivel a lakcím kártya az egy magyar sajátosság, ráadásul csak magyar nyelven. Igy egy külföldi országban nem fogják tudni el se olvasni, és igy érteni sem fogják mi az hogy lakcím kártya. A lakcím kártyára csak Magyarországon van szükséged.
2022. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Rossz kategóriájú autópályamatricát vettem szlovéniai utazásom során, és az Olasz határnál már vártak engem. Ott a büntetéshez kellett a lakcímkártya. De egyébként még soha a büdös életben nem kellett külföldön.
2022. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

A keresoszavaid alapjan repulovel mesz, es Europaba.

Lakcimkartya nem kell sehova, kulfoldon ertelmezhetetlen maga a fogalom is. Viszont attol fuggoen, hogy hova utazol, az utlevel kell, nem a szemelyi. Pl. Angliaba utlevel kell, mert nem unios tagallam, de foldrajzilag Europa. Es meg van par egyeb orszag.


A schengeni ovezeten belul nincs "hataratlepes", ugy mesz at egyik orszagbol a masikba, hogy csak a feliratok emlekeztetnek arra, hogy jeeee, ez mar nem Franciaorszag, hanem Olaszorszag.

2022. aug. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Európai Unió, de nem shengeni határt lépek át (Ciprus). ;)
2022. aug. 15. 03:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Igy van két külön fogalom az Europai Unió és a Shengeni határ. Ott van például Svájc vagy Norvégia. Svjác és Norvégia is tagja a Shengeni határ övezetnek, de Svájc és Norvégia nem tagjai az Europai Uniónak.
2022. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sszandika13 válasza:
Én is Ciprusra megyek szeptemberben. De én mindent viszek. Főleg h ki is költözök ;)
2022. aug. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

A magyar lakcímkártyával ugyan mit kezdenének?


Kell személyi, vagy útlevél és ennyi.

2022. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!