Kezdőoldal » Utazás » Európa » Más európai országokban...

Más európai országokban tényleg ennyire lenézik a magyarokat? Más is tapasztalta ezt?

Figyelt kérdés

Én kint dolgozom spanyolországban most. Nem tapasztaltam, hogy bárki lenézett volna, de azt tapasztaltam, hogy nagyon sokszor átnéznek rajtam, mintha üres levegő lennék, amikor mondom hogy magyar vagyok. Nem annyira a spanyolok, ők elég lazák, ők mondhatni minden külföldin kicsit átnéznek. De mivel nem beszélek spanyolul, ezért sok külföldi "turista" meg "digitális nomád" közösségben is megpróbáltam érvényesülni.

Hát volt olyan, hogy konkrétan leszedtek bizonyos eseményekről, meg kiraktak a csoportokból. Olyan is volt, hogy belémkötöttek emberek, meg nyíltan lehordtak amikor leírtam a véleményemet. Olyan lehordás volt, amitől olyan érzésem volt, mintha csak azt mondanák, hogy nézzek magamba, egy senki vagyok, nekem itt nem lehet szavam az emberek között. Még ha igazam is volt akkor is semmibe vettek. Meg gyanúsan méregettek.

Amikor pár ilyen eseményről leszedtek meg kitettek a csoportból (olyan csoportokból amin eseményeket szerveznek meg, de amúgy a világon semmit nem kommenteltem bele, csak látták, hogy a "magyar fiú" belépett) utána már hivatkozási alap lett, hogy hát ezt az embert kiszedik a csoportokból, stb. A végén már többen nyilvánosan is kommentelték, hogy "másnak is volt problémája ezzel a magyar fiúval? nekem ezt meg azt írta és nem tetszik. vigyázzunk egymásra emberek. stbstb"

Szóval nagyon érdekes.

Közben azt látom, hogy igénytelen lakókocsiban csövező meg munkanélküli angolok, egymásnak való németek, csak a csajokat hajtó franciák meg gyakorlatilag leuralják a közösségeket, az összes magyar szinte akivel beszéltem vagy találkoztam rendkívül bizalmatlan kerülget mindenkit és csöndben marad.

A legnagyobb kárt általában a többi kelet európai okozta akik viszont általában azt mondták magukról, hogy hát ők 10 évig éltek angliában, szóval ő "angliából jött" szóval kb angol. Meg folyamatosan Londonra hivatkozott meg a brit dolgokra. Szóval a spanyol nemzetközi közösségekben kb azt a vonalat vették fel róla, hogy ő angol. Több ilyet is láttam, például volt aki ugyanígy finnek adta elő magát, mert hogy ott élt x évet, stb. Viszont ezek voltak azok az emberek akikkel a legtöbbet beszéltem, és miután beszéltem velük és rájöttek, hogy nincs se túl sok pénzem sem pedig nagy befolyásom, szinte minden információval visszaéltek amit megtudtak rólam. Gondolom elmondták az igazi nyugat európaiaknak akik meg elkezdtek kipergetni a csoportokból és az eseményekről. Most pedig valami nem szívesen látott személy lettem.


Egyszer tettem egy kísérletet és amikor svédországban voltam azt mondtam az embereknek hogy új zélandról érkeztem és sokkal barátságosabbak voltak velem mint amikor azt mondtam korábban másoknak, hogy magyar vagyok. Azonnal grillezni, horgászni hívtak, motorozni, túrázni, kirádnulni, olyan lett hirtelen az életem mint az amerikai filmekben. De sajnos amikor kiderült, hogy magyar vagyok már nem álltak velem szóba, szóval körülbelül két hétig tartott a kísérlet, egyébként sem az angolbeszédemben sem a viselkedésemben nem volt semmilyen változás. Egyszerűen csak a "marketing" hogy én onnan jöttem.


Bocsánat ha kicsit bő lére eresztettem a kérdést. Az a kérdésem, hogy más is tapasztalt ilyet? Lenéznek minket mert kelet európaiak vagyunk?


+ hozzátenném, hogy az anyaországbeliek, tehát a spanyolok, viszont maximum közömbösek, utálatot nem vettem észre, sokan nagyon barátságosak. Kevesen beszélnek angolul ott ahol vagyok. De ők viszont a helyi "guirik"nak csúfolt turisták/jöttment külföldiek dolgaival se nagyon törődnek.



2022. aug. 19. 22:41
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%

"De sajnos amikor kiderült, hogy magyar vagyok már nem álltak velem szóba"

Szóval ahogy megtudták, hogy egy kamugép vagy, hanyagoltak. Esélyes, hogy a többi helyről sem a nemzetiséged volt a probléma, hanem a viselkedésed.

2022. aug. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
88%
Az irományod alapján megmondom, hogy nem a magyarságoddal volt problémájuk.
2022. aug. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
82%

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

Ősi magyar népi bölcsesség. 👍

2022. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
86%
Hidd el te ugyanezt tapasztalnád, amit leírtál ha angol, amerikai vagy német állampolgár lennél kedves kérdező
2022. aug. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
89%
Ekkora kamuposztot :D
2022. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
89%
Istenem... ha bármi igaz ebből, amit leírtál, akkor sem az a bajuk, hogy magyar vagy, hanem hogy egy kisebbségi komplexusos görcs vagy, és összevissza kamuzol magadról, hogy menőbbnek tűnj. Nem túl meglepő, hogy egy idő után összeérnek a szálak, és inkább nem kérnek belőled. Azért ha mindenhol utálnak, el kéne gondolkodni, hogy tényleg nem okés veled valami.
2022. aug. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
91%
Én Erasmus keretein belül voltam fél évet külföldön. Ott mindenki nyitott mindenkire, hiszen mindenki mindenkinek külföldi. Viszont olyan helyen voltam, ahol sok volt az olasz, spanyol, ők jobban tudtak klikkesedni. Nem éreztem azt, hogy engem személy szerint vagy emberileg lenéznének, viszont a hazai politikai légkörünkkel nem sokan értettek egyet (megjegyzem én sem), és ezzel kapcsolatban éreztem én is olyan lesajnálást, ami az egész országra vonatkozott, nem külön a politikai rendszerre. Sokan megérteni sem próbálták a környezetet, hanem azonnal ítélkeztek, ami - annak ellenére, hogy én sem értettem egyet a hazai történésekkel - rosszul esett. Azt szerettem, amikor megkérdezték, hogy én, mint bennfentes hogy látom és mit gondolok az egészről.
2022. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

"konkrétan leszedtek bizonyos eseményekről, meg kiraktak a csoportokból. Olyan is volt, hogy belémkötöttek emberek, meg nyíltan lehordtak amikor leírtam a véleményemet. Olyan lehordás volt, amitől olyan érzésem volt, mintha csak azt mondanák, hogy nézzek magamba, egy senki vagyok, nekem itt nem lehet szavam az emberek között. Még ha igazam is volt akkor is semmibe vettek. Meg gyanúsan méregettek.

Amikor pár ilyen eseményről leszedtek meg kitettek a csoportból (olyan csoportokból amin eseményeket szerveznek meg, de amúgy a világon semmit nem kommenteltem bele, csak látták, hogy a "magyar fiú" belépett) utána már hivatkozási alap lett, hogy hát ezt az embert kiszedik a csoportokból, stb. A végén már többen nyilvánosan is kommentelték, hogy "másnak is volt problémája ezzel a magyar fiúval? nekem ezt meg azt írta és nem tetszik. vigyázzunk egymásra emberek. stbstb""


Ez nem "a magyarokról" szól, hanem csak és kizárólag rólad. Téged nem bírtak, nem "a magyarokat".

2022. aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék, hogy mik azok a "vélemények, mégha igazad is van" amik miatt kitettek, mert szerintem okkal távolítottak el
2022. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes én pont az ellenkezőjét tapasztaltam a nagyvilágban (már ahol tudják mi az a Hungári - nem Amerika), mindenhol tök befogadóak voltak, sőt, kíváncsiak. Az angolomat meg dicsérték, hogy milyen jól beszélem, pedig csepeli általánosba jártam meg ferencvárosi gimibe, semmi extra.
2022. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!