Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsben ugyanúgy elfogadják a...

Bécsben ugyanúgy elfogadják a készpénzt mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva megyek és nem tudom hogy készüljek. Tanácsokat, tippeket elfogadok ha tudnátok írni.

2022. szept. 30. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadják, az Eurót, mivel Ausztria pénzneme az Euró 2002-óta.

Sőt, kisebb helyeken van, hogy csak készpénzzel lehet fizetni, vagy minimum összegtől (pl. 10 EUR) lehet csak kártyával fizetni. De a nagyobb üzletekben, szolgáltatóknál ott is többnyire lehet kártyával fizetni.

2022. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Ajjaj, milyen IQ kell egy ilyen kérdéshez? A készpénz azért kész pénz, mert készen áll arra, hogy fizess vele. Nem virtuális, mint mondjuk a bankbetéted. Mégis hogyan merül fel benned, hogy nem fogadnák el a nálad lévő eurót (Első! így kell írni). Bankkártyával már kevésbé egyértelmű, mert nem mindegyiket fogadják el minden országban. Hogy a Magyarországon forgalomban lévő kártyák között van-e olyan, amelyikkel Ausztriában nem tudsz fizetni, nem tudom.

De minden tranzakció pénzbe kerül neked, és az eladónak is. Kisebb tételeket nem érdemes azzal fizetni. És azt sem tudom, osztrákoknál mennyire természetes a terminál, de pl. nálunk piaci kofánál már láttam, de nem mindenkinél. Szerintem ott is van sok olyan, ahol nem tudsz fizetni kártyával. Ebben persze tévedhetek.

2022. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
gratulalok
2022. szept. 30. 10:10
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Kinek és miért?
2022. szept. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

#2: “Hogy a Magyarországon forgalomban lévő kártyák között van-e olyan, amelyikkel Ausztriában nem tudsz fizetni, nem tudom.”

Ahol lehet kártyával fizetni, ott a Maestro, MasterCard, VISA általában mindenhol működik. Az American Express és a Diners Club üzlettől függ.

2022. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

A dombornyomott kártyákat mindehol elfogadják.

Igen, más országokkal ellentétben, Ausztriában még mindig nagy hagyománya van a kp. fizetésnek.


Kérdező, milyen helyeken akarsz vásárolni? LEgyen nálad vmennyi kp, de ha van MasterCard v. hasonló bankkártyád, azokkal is tudsz fizetni.

2022. szept. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

A kérdéseddel alapvetően egy baj van., A bécsiek már 1990-ben is bankkártyát használtak.

Amikor apád, és anyád lehetett fénykorában.

Közben felnőttél Te.

Büszke, és böszme magyar trógerként.

És még azt sem érted, amit a bécsiek a rendszerváltáskor már tudtak. 32 évvel ezelőtt.

Látod, lejáratsz minket, gondolkodó, és európai polgár magyarokat.

2022. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
53%
Igen az eurót elfogadják.
2022. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!