Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolország tényleg olyan,...

Spanyolország tényleg olyan, mint azt a filmekből, sorozatokból el lehet képzelni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy rengeteg buli van, pozitívabban gondolkoznak, szenvedélyes, nyitottabb, ilyesmi. Tudom, nem lehet tökéletes az ország, de azért Európa többi országához képest jellemzőbbek rá ezek?

Azon gondolkozom, hogy hova menjek Erasmusra.

Dánia volt az első ötletem, de az kilőve, mert drága, nehéz bekerülni, és mert rájöttem, hogy nem a tanulás miatt akarok külföldre menni. Nem lenne rossz, ha kapcsolatokat építenék, vagy olyan országba mennék, ahol a jövőben, egyetem után sok pénzt tudnék keresni, de első Ersamusra inkább szórakozást keresek. Olaszország jutott még eszembe, viszont inkább spanyolul szeretnék megtanulni, az olasz nyelvet már el akarom felejteni. Nem tudom mely országok hasonlóak, és még a listát sem kaptuk meg, hogy melyik egyetemkre jelentkezhetünk.



2022. okt. 16. 17:48
 1/5 Revolúcióbiológus ***** válasza:
12%
Igen, pont olyan, mint a Torrentében.
2022. okt. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Madridban éltem 5 évig. Magas munkanélkülség, az elkeseredés, a kilástalanság, a politikus íránt egyre erősödő düh most nem a legjobb oldalát mutatja a spanyoloknál. Covid is nagyon betett mindenkinek, nagyon sokan elvesztették az állásukat. Nem tudom otthon Magyarországon mi a helyzet, de a spanyoloknál egyre több a kivándorlás. Én is 4 hónapja hagytam el végleg, mert elegem lett
2022. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen olcsóbb, mint Magyarország. Sok a kötekedő. Csővezeték dömpingbe a Tenerifen láttam, de rosszul éltek. Nagyon Veszélyes a tengerpartján és a beacheik. Talán ezek a legveszelyesebbek a világon. Mallorca tele van magyar lányokkal. Éjjel a beachen megy a gruppen velük és külföldiekkel. Tenerifen hideg a víz most. Nem pontos adatokat adnak. Barcelona meg össze van szarva. De jobb mint Magyarország.
2022. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Én Hollandiában vagyok erasmussal. Ha bulizni akarsz akkor mindenképp ezt javaslom, iszonyat jóarc emberek vannak, sok buli és az oktatás (topp 100-as egyetemen vagyok) is kiemelkedő
2022. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én jelenleg is Spanyolországban vagyok (Andalúzia). Kb egy B1-es spanyol tudással jöttem ki, ami kb arra elég hogy nagyjából megértsem amit mondanak meg tudok egyszerűbb dolgokról beszélni 😅 aranyosak amúgy, kevésbé mogorvák mint a magyarok, de ha nem tudsz folyékonyan spanyolul, nehéz a spanyol emberekhez közel kerülni :( mert angolul viszont nem beszélnek szinte semennyire, max azok akik voltak erasmuson korábban, vagy vannak külföldi tervei és megtanult angolul, de nagyon kevés az ilyen ember.


Sok a buli ez igaz és kevés pénzből is jól tudod érezni magad (értsd: olcsó az alkohol 😄 bár helyfüggő ez is).


Ahol én vagyok, a bérleti díjat leszámítva igazából nem tapasztalok drágaságot Magyarországhoz képest, sőt mint kiderült olcsóbban megúszok egy bevásárlást…


Nem tudom jelentkeztél-e már vagy mi történt azóta, ha van kérdésed keress nyugodtan :)

2022. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!