Kezdőoldal » Utazás » Európa » Közvéleménykutatás: szerintete...

Közvéleménykutatás: szerintetek Franciaország vagy Olaszország a szebb, izgalmasabb ország?

Figyelt kérdés

2022. okt. 16. 22:12
A kérdező szavazást indított:
Olaszország
Franciaország
27 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Szebb? Francia. Izgalmasabb? Olasz.
2022. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Melyik az izgalmasabb, ha Rómában vagy Nápolyban szétlopnak a zsebtolvajok, vagy ha Párizsban a fejed mellett lövik el a füstbombákat a rendőrök, a "szokásos" hétvégi tüntetéseken az Avenue des Champs-Élysées-n?!

Vagy melyik szebb? A párizsi Eiffel torony, vagy a római Trevi kút??

Mindkét országnak vannak lenyűgöző városai, tájai, épületei és kulturális értékei.

Ha mindenképpen választanom kellene, akkor Olaszországot választanám.

2022. okt. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én szememben Olaszország a tökéletes turista célpont. Én legjobban a hegyeket szeretem. Az Alpok nagyobb részét teszi ki Olaszország, mint Franciaország, és bár mindkettő alpesi része szép, szerintem a legszebb hegyek a Dolomitokban vannak. Via ferrata is sokkal több van az olasz Alpokban, mint a Franciában, az osztrák és a szlovén határ mentén pedig 1. világháborús maradványok teszik még érdekesebbé a hegyeket. Szintén gyönyörűek az alpesi tavaik, a kicsik is és a nagyok is, fürdeni, evezni is jó helyek.


Aztán ott vannak az észak-olasz városok, az Appeninekben rengeteg szép kisváros, vár és kolostor, délen meg télen sem igazán hideg tengerparti városok, meg a szicíliai táj.

2022. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tambi3 válasza:
100%

"Lenn az alföld tengersík vidékin

Ott vagyok honn, ott az én világom"


Talán Sándorunknak igaza lehetett a maga idejében, de én, a Kiskunság egykori sívó homokjának szülötte, sokkal szebbnek tartom az osztrák Alpok felhőt karcoló csúcsait, vagy az olasz tengerpartot. Franciaországból keveset láttam, de amilyen egysíkú műszaki vagyok, szebbnek tartom a Lamborghini múzeumot, mint a Versailles-i kastélyt...

2022. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a jó benne, hogy 2 külön ország és mindkettőnek meg vannak a maga szépségei, nincs is értelme rangsorolni. Esetleg konkrét településeket lehet összehasonlítani egymással, pl hogy Marseille szebb vagy Nápoly, de szerintem annak sincs túl sok értelme.
2022. nov. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!