Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nagyvárad vagy Debrecen ?

Nagyvárad vagy Debrecen ?

Figyelt kérdés
Hol laknátok szívesebben, ha mindkettő Magyarország területe lenne?

2022. nov. 13. 20:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%

Nagyvárad!

Sajnos mostanra Románia szinte mindenben lehagyta Magyarországot, sokan most már az országból költöznek vissza a jobb fizetések miatt.

2022. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Te hova valósi vagy, ha szabad megkérdeznem?
2022. nov. 13. 21:19
 3/30 A kérdező kommentje:
Amúgy én pont Nagyvárad mellet lakom, ha érdekel valami nyugodtan kérdezd meg.
2022. nov. 13. 21:35
 4/30 anonim ***** válasza:
39%

Románia már sokkal szabadabb, jobb ország mint az illiberalizmussal lezüllesztett Magyarország!

Nagyvárad gyönyörű város, de Debrecennek (jelenleg) nagyobb jövője van.

Kár, hogy Váradon nem a magyar a hivatalos nyelv, és én csak sört tudok kérni románul.

2022. nov. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Nagyváradon rengeteg a magyarországi. Jómagam is ismerek párat, nemtudnak románul mégis nagyon jól èrzik itt magukat. Debreceni volt, eladta ott a lakását. Itt töredéke a Debreceni lakásárakhoz…
2022. nov. 13. 22:22
 6/30 anonim ***** válasza:
33%
Nagyváradon sajnos még sosem jártam, de Debrecen egyáltalán nem szimpatikus nekem. Csak akkor élnék ott, ha nem lenne más lehetőségem.
2022. nov. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
25%

Én ha Debrecen és Nagyvárad környékén laknék, így is elgondolkodnék Nagyváradon, hogy Románia része, de inkább Kolozsváron, mert IT szektorban dolgozok, és az erdélyi nagyvárosokban több lehetőség van.


Más szempontból meg Nagyvárad közelebb van a hegyekhez, Kolozsvár meg hegyek között, nekem Debrecennel szemben ez is számítana.

2022. nov. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Kolozsváron a fizetések az IT szektorban nagyon megugrottak. Viszont ez magával vitte a lakás árakat is...Messze nem éri el a Budapesti árakat, de aki nem IT szektoron belül dolgozik, annak nagyon fájóak az albérlet és lakás árak.Viszont kolozsvár nagyon elrománosodott, Nagyváradon sokkal többen beszélnek magyarul.
2022. nov. 14. 08:07
 9/30 anonim ***** válasza:
89%

Mi IT-s ként költöztünk Debrecenbe.

Ha a cég nem járulna hozzá az albérleti költségünkhöz, lehet hogy nem is jöttünk volna, olyan árak vannak Debrecenben.

Viszont a munka meg szuper.

2022. nov. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Énis gondolkodtam hol kellene lakni, nekemis a Debrecen és Nagyvárad volt a listán mivel itt van közel a szüleimhez. Ellátogattam annó ide is oda is, nekem Nagyvárad sokkal jobban tetszett, az albérlet és lakás árak is kb fele annyiba kerülnek, miközben a fizetések majdnem egyformák...Viszont jóval olcsóbb minden, nincs 27% os áfa sem, a román lej is jóval erősebb a forintnál.De ha Debrecenben nem ennyire lenne drága az albérlet, lehetséges hogy inkább oda mentem volna az anyanyelv miatt...Igy viszont nekem jobban megérte szerintem Nagyvárad.
2022. nov. 14. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!