Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ezek közül az országok közül...

Ezek közül az országok közül hol a legkönnyebb hosszútávon letelepedni, munkát, szállást találni, új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Hollandia

Svédország

Finnország

Belgium

Anglia

Írország

Wales

(Ausztria?)


Ha bárkinek van tapasztalata, örülnék ha leírná. Szupi lenne ha esetlég még konkrétabb várost is írnátok.

A férjemmel mindketten diplomások vagyunk, de szabadúszóként dolgozunk. Van félretett összeg költözésre, illetve autó is (pl tudom, hogy Dániában ennek a bevitele prolémás). Van két kiskutyánk, fontos szempont, hogy ők is jöhessenek és az ország ne korlátozza az állatok behozatalát (útlevelük van természetesen, de nem szeretném őket hetekre karanténba küldeni).

Köszi!



2022. nov. 16. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Melyik nyelvet beszéled?
2022. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
angol, német, francia. De bármilyen nyelvet hajlandó vagyok megtanulni, csak előbb a tökéletes ország legyen meg.
2022. nov. 16. 13:56
 3/8 anonim válasza:
95%
Milyen végzettségetek van?
2022. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
írok privátban
2022. nov. 16. 14:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az országok kb. egy szint kivéve Wales és Anglia. Mi mindent neten intéztünk, munka, szállás. Autót regisztrálni kell ha több mint 3 hónapig maradsz. Magyarként legnehezebb az első pár hónap, kifizetni a költözést szállást, kauciót, regisztrálási díjakat, illetve ahol én élek csak bútorozatlan albérlet van. Szóval csak akkor érdemes belevágni ha biztos a munka. Én egyébként nem vágnék bele egy 4. nyelvbe, pl. ha Svédországba költöztök muszáj lesz folyékonyan megtanulni svédül ha tényleg ott szeretnétek letelepedni. Teljesen kezdő szintről munka mellett, nem a legkönnyebb.
2022. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Tényleg nem mindegy, hogy milyen diploma, milyen végzettség...


Bár sejtem, hogy ha valami kurrens IT vagy orvosi, hasonló diplomájuk lenne, akkor nem a GYK-n kérdezősködnének alapvető naivitással...

2022. nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
44%
Svédország nagyon befogadó.
2022. nov. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen diploma? Alapból vedd figyelembe, hogy honosittatnod kell, hogy külföldön elfogadják és ennek alapfeltétel lesz az ország hivatalos nyelvenek ismerete.


Hollandiában élek, én szeretem. Állatokkal nincs probléma, szinte mindenkinek van, de nehéz albérletet találni és olyankor ők bizony nehezítő körülménynek szamitanak. Kocsi itt nem letszukseglet, biciklivel jár mindenki - tavalyig a miniszterelnök is azzal közlekedett, ma már biztonsági okok miatt nem engedik neki. A tomegkozlekedes is nagyon jó.

2022. nov. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!