Kezdőoldal » Utazás » Európa » Málta, Kréta vagy Korfu? 3...

Málta, Kréta vagy Korfu? 3 éves gyerekkel és 3 nagyszülővel, de egyik sem az a napozós, hasat süttetős fajta, szeretnek és bírnak városnézni, minden érdekli őket. Hol van több látnivaló és hol van esetleg lassan mélyülő, homokos strand?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Málta vagy Kréta, de ha mindenképp választani kell, akkor Málta...
2011. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Málta!


Mi ott voltunk nászúton. Nagyon hangulatos hely, kedves emberekkel.

Csak ajánlani tudom.

2011. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Utolsó vagyok:

Az északi részén van két homokos strandja; és sekély a víz.

2011. szept. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Es at lehet menni Gozora, meg a masik kis szigetecskere. söt, Szicilia sincs annyira messze talán, oda i indítanak hajókat, 1-2 napos utakat. Voltam mindhárom helyen, Kreta is gyönyörü, de Malta nagyon magaval ragadott. szerintem is Malta.
2011. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindhárom.

Korfu a legközelebbi, viszonylag jó a buszközlekedése, rengeteg kisebb nagyobb városka van látnivalókkal, nagyon hangulatosak, aztán a kolostorok, a természet is lenyűgöző. A fővárostól délre (Benites) kifejezetten gyerekeknek való a part (mint a Balaton déli része), ott a legmelegebb a tenger, mert sekély, homokos. Átellenes része (Glifada) a sziget legszebb homokos strandja, úgy 3-4 km-en. Északon sziklás és lenyűgöző.


Kréta nehezebben elérhető (Athénből repülő, vagy egész éjszakás hajó). Látnivaló szinte végig az északi parton. (Knosszosz romterülete önmagában egy nap). Itt is sok templom, kolostorok, zegzugos utcák. Természeti szépségeiből a Szamaria hasadék kihagyhatatlan (Xaniaból célbusszal, gyalog - nagyszülők is bírni fogják, a gyereket meg külön vissza kell tartani - aztán vissza hajóval, busszal), de egyébként is a vidék pazar.


Málta csak repülővel. Azért elsősorban üdülőhely, sivatagi barangolásra, sziklás vidék kedvelőknek azért nagyszerű. És persze a történelme, de azért ebből relatíve kevesebb látható.


Nálam ez lenne a sorrend.

2011. okt. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Korfut vagy Krétát választanám.

Korfut a legzöldebb Görög szigetnek mondják.Nagyon szép,rengeteg látnivaló és 1 nap alatt körbe lehet autózni( bérelt autóval)Van itt lassan mélyülő homokos strand is.Csuzda park,üvegfenekü hajó,Sissi kastély,kagyló múzeum és gyünyörü környezet.

Kréta kopárabb és nagyobbak a távolságok a látnivalók között.De nekem mégis ez tetszett a legjobban.Van itt (európában egyedülálló)pálmafa erdő,ami egy homokos strandot ölel körbe.Állitólag a kalózok ültették és itt forgatták a Bounty csoki reklámot.Továbbá édesvizű tó ami a tengerbe folyik,replások szigete,Minos király palotája,Barlang lakások a hegybe vájva,A fentebb említett szurdok(szintén egyedülálló európában),és egy olyan sekély vizű strand,hogy nem sülyed el az ember a magas sótartalom miatt(mint a holt tengernél),és egy lakatlan sziget ami európa legdélebbik pontja

Itt az egyetlen hátrány ,hogy a látnivalók messze vannak egymástól és sokat kell kocsikázni.Autót bérelni szinte mindenhol lehet és nem olyan drága......

2011. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!