Kezdőoldal » Utazás » Európa » Privát kiadó szoba?

Privát kiadó szoba?

Figyelt kérdés
Arbnb-n láttam,hogy sokan hirdetnek privát szobát. Ezt ugy kell elképzelni,hogy valkik laknak egy lakásban ahol van egy üres szoba amit kiadnak? Milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban?
2022. dec. 2. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

IGEN! Pontosan így.


Az AirBnB eleve így indult, ez lett volna a lényege, hogy pl. ha elmész nyaralni valahová, akkor valaki másnak kiadod a lakásod/szobádat. Vagy mittomén.... nagy házból kirepülnek a gyerekek, akkor egy-két szobát kiadnak turistáknak.


Aztán egy komplett üzletág lett belőle, hogy belvárosi ingatlanokat erre a célra vásárolnak fel tőkeerős cégek, hogy kvázi magánszállodát üzemeltessenek.


Mi voltunk pl. Bolognában egy ilyenben. Egy egyetemista srác lakása volt, a haverja akivel együtt lakott, átment másik egyetemre. És a srác airbnb-n adta ki a szobát. Még ki is jött értünk a reptérre kocsival. :) Meg főzött nekünk pasta-t vacsira. :)

2022. dec. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, így. Jópár éve voltam legutóbb ilyenben. Akkor egy nagy családi ház földszintjén lakott a tulajdonos a családjával, az emeleten pedig volt 3-4 kiadó szoba, azok közül az egyikben szálltunk meg. Szerencsére elég jól el volt szeparálva a két tér egymástól, semmi probléma nem volt vele.
2022. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Többször utaztam így, eddig kirívó probléma nem volt. Egy esetben viszont kemény volt: Berlinben egy szintén "gazdagapuciegyetemistasarja" srác adott ki szobát egy akkora lakásban, mint fél Budapest. Ahhoz képest h luxusház volt, nagyon olcsó volt a szoba. Mondta a srác, hogy este "movie quiz night-ot" tartanak a barátaival. Gyerekek, kb 100 ember bulizott iszonyú hangerővel este, komolyan, vártam mikor jön ki végre a rendőrség, hogy véget vessen ennek.
2022. dec. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NTBS ***** válasza:
Van ilyen. Nincs vele baj, az esetek többségében. Kivétel mindig van.
2022. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!