Kezdőoldal » Utazás » Európa » A görög nagyvárosoknak nagyon...

A görög nagyvárosoknak nagyon balkán hangulata van?

Figyelt kérdés
Ugyanolyan lepukkantak, mint a szerb, bolgár, macedón városok?

2023. jan. 3. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Máshogyan lepukkantak.
2023. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Kb. képzelj el egy olasz, egy török/arab és egy délszláv/román várost, majd ötvözd ezeket, olyan.

Nálunk a "balkáni" ált. vmi végletesen leharcolt, ramaty és piszkos környezetet jelent, amit még a balkáni gerlék is telesz.rtak. De arrafelé a városok nem olyanok (annyira). Inkább olyan mozgalmas, határozott, közvetlen, zajos, kissé keményvonalas arra az élet, ami talán éjfélkor kezd csillapodni.

2023. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Athénban jártam és pontosan ezt a szót használtam rá, hogy balkáni. ( de amúgy tetszett )
2023. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
En ugyszinten athenban jartam es tokeletesen jellemzi a balkani hangulat, a varosban es a repteren is 😅 de szerettem, tetszett.
2023. jan. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

balkán-mediterrán kombó, de szerintem inkább mediterrán, mint balkán

de én nem szerettem Athén hangulatát. pont olyan dzsuvás és graffitis, mint egy tipikus olasz város, de régi házak helyett beton kockaépületekkel van telezsúfolva az utolsó talpalatnyi terület is. nekem Athén volt eddig a legfullasztóbb érzésű európai főváros, a legszélesebb utakon járva is klausztrofóbiám volt. a vidéki városok azért kellemesebbek.

2023. jan. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Hát Athén valóban iszonyat retkes. Vannak olyan részei amik úgy néznek ki, mintha Pakisztánban lennél.
2023. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül Athén és Thessaloniki az ami, egy dzsungel, ezeknek is vannak szép részei, de inkább nem. A többi nagy város pl Volos, Heraklion, Patras, Larissa stb, ezek mind szépek.
2023. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Thesszalonikiben vannak elszórtan nagyon szép templomok (egészen picik is), néhány elegáns park (pl. Arisztotelész tér), meg 1-2 érdekes múzeum, de az egész egy szabályos párhuzamos-merőleges utcahálózat, szinte mind zártsorú háztömböket alkotó 60-as, 70-es évekbeli épületekkel (nálunk akkoriban ezeket legalább kissé szellősen építették). A tengerpart a belvárosnál ott van, de egy meredek betontöltés. Az óváros a diadalívnél pár nyuszifarknyi utcára korlátozódik, de ott is vannak "szocmodern" épületek. Talán az emberek életstílusa, ami igazán különlegessé, vibrálóvá teszi a mi szemünkben a várost.
2023. jan. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mark5445 válasza:
Óva intek bárkit, aki szalonikibe szeretne menni. Putri az egész, járdák sok helyen nincsenek, a városban tengerpart nincs, csak a közeli kis falvakban. Ott is tele van szeméttel minden, meg másfél méteres a gaz mindenhol. Elhanyagolt minden, a tömegközlekedés pedig katasztrófa.
2023. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!