Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsban nem nagyon fogok...

Párizsban nem nagyon fogok tudni angol nyelvvel elboldogulni?

Figyelt kérdés

Júniusban utazom majd oda egy hétvégére egy koncert miatt. De ha már ott vágyok, nyilván turistáskodom is egyet.

Hogy áll most a helyzet a franciák angol tudásával? Igaz, hogy szinte csak a szállodákban beszélnek angolul?



2023. jan. 26. 11:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hónapja elboldogultam múzeumokban, éttermekben. Sőt, volt egy kissé hiperaktív járókelő, aki angolul kisegített bennünket, hogy tudnánk eljutni az útlezárások miatt az egyik látványossághoz. Nem vagyok a legjobb angolos, de az akcentusuk miatt néha nehezebb volt megérteni, de összességében nem volt probléma.
2023. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 NTBS ***** válasza:
100%
De el fogsz boldogulni. Nagyon multikulti lett ott minden.
2023. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
16 éve voltam Franciaországban először, már akkor is simán meg lehetett oldani bármit angolul. Értem én, hogy van ez a hülye sztereotípia, de ettől még egy gazdag ország átlagosan jómódú népességéről beszélünk, nyilván sokan tudnak angolul. Arról nem beszélve, hogy jelentősen túl van értékelve ennek a jelentősége. Ha egyetlen közös szavatok sincs, akkor is meg lehet oldani bármilyen egyszerűbb interakciót.
2023. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 franciasrac ***** válasza:
93%
Párizsban lehet, ritkább lesz csak a kisebb községeken, pl az én kisfalvamban szó szerint senki sem tud mást mint franciául. De ha csak ott maradsz akkor nagyjából nem lesz túl sok gond, csak kérdezd tőlük előtte hogy beszélnek-e angolul mielőtt megszólald őket, ez minimum udvariasság, mert ugye senkinek se lesz kedve válaszolni ha nem is próbálsz egy-két szó mondani franciául
2023. jan. 30. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
60%
Angolul egesz biztos, hogy beszelnek.
2023. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!