Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsban nem nagyon fogok...

Párizsban nem nagyon fogok tudni angol nyelvvel elboldogulni?

Figyelt kérdés

Júniusban utazom majd oda egy hétvégére egy koncert miatt. De ha már ott vágyok, nyilván turistáskodom is egyet.

Hogy áll most a helyzet a franciák angol tudásával? Igaz, hogy szinte csak a szállodákban beszélnek angolul?



2023. jan. 26. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem nem tudnak angolul, hanem nem szeretnek angolul beszélni.
2023. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Azért ez erős túlzás. A turisták által látogatott helyeken (hotel, látványosságok stb.) mindenhol beszéltek. A sarki kisboltban már nem feltétlen.
2023. jan. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet az éttermekben, pubokban és szórakozóhelyeken?
2023. jan. 26. 11:25
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Franciául nem beszélek egyáltalán. Csak a szokásos kifejezések, köszönés, amit kb. mindenki tud.

Eddig 3x utaztam Franciaországban. Mindenhol elboldogultam az angollal könnyedén.

Éttermekben, szórakozóhelyeken (mint más országokban is) fel vannak készülve a külföldiekre, turistákra.

2023. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem is értem, hogy merül fel egyáltalán a kérdés...

Teljesen természetes, hogy a világ minden részén beszélnek angolul a vendéglátásban.

2023. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
83%
Ha pár kifejezést megtanulsz franciául(Beszél-e ön angolul, stb), több, mint valószinű, hogy át fognak váltani angolra. Úgy vannak vele, hogy te ezzel őket megtisztelted, hogy legalább ennyit megtanultál, akkor ők is megtisztelnek azzal, hogy angolul szólnak hozzád.
2023. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Párizsra nézve már teljesen városi legenda szintjén van ez a "dacból nem szólalnak meg angolul" duma. Gond nélkül elvoltam mindenhol 99.5% angollal + a pár gesztusszintű francia kifejezéssel, amit ismerek. Azokat se az első megszólaláskor dobtam be.
2023. jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az elmúlt években felfejlődtek ilyen téren?
2023. jan. 26. 13:08
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

8: Nem az elmúlt években fejlődtek, hanem ilyenek voltak eddig is.

Én 11 éve voltam utoljára Franciaországban, több városban is. Sehol sem volt gond.

2023. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező! Az ilyesmi mindig azon múlik, ha valakit megszólítasz, ki tudod-e fejezni, mit szeretnél. És mindezt úgy, hogy az illető díjazza. Mart ha igen, semmiféle nyelvet sem kell tudnod. Igaz úgy kicsit nehezebb, mint angollal, de még az is megy. A francia büszke de nem hülye és főleg nem lenéző.
2023. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!