Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik külföldi országba...

Melyik külföldi országba érdemes kiköltözni Európában?

Figyelt kérdés

Anyukám és én is elgondolkodtunk, hogy kimegyünk külföldre dolgozni.


Anyukám 53, én pedig 25 éves vagyok. A különböző adottságaink miatt kérdezném, hogy általánosságban melyik országot javasoljátok, ha külföldre szeretnénk kiköltözni és dolgozni?


Elsősorban Ausztria, Svájc és Németország merült fel.

Utána néztem a nyugdíjazásnak is. Svájcban az évek számát nézik, nincs minimum. Németországban 5 év a minimum, Ausztriában pedig 15 év biztosítási időtartamra van szükség.


2023. febr. 21. 15:08
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hmm 120 kilos 2 méteres afrikai?

Még egy jó ok, hogy pakoljak…:)


Aranyos vagy, hogy azt hiszed, hogy még mindig erre van szükség. Jó pár éve még Mo-n is ment, hogy 50 kilos cementes zsákokat kellett pakolni. Mára már kiváltotta ezt a fejlettebb országokba a taaaargonca, daruuuuu és a zsákok mérete. Így megy ez mással is. Tudom. Furcsa. Főleg egy fotelből.


Közérdekű közlemény: találtunk munkát kedves ismerős által, aki nem fogod elhinni utolsó válaszoló, de segít a szerződés lebonyolításában.


Ja és még egy pro tipp akinek nincs ilyen rendes ismerőse: Munkaközvetítő cég


A kérdést törlöm a listáról, mert erről a károgásról teljesen felesleges értesítést kapnom.


Amúgy durva, hogy gyorsabban találtunk munkát jobb fizetéssel diploma nélkül, mint egyesek kevesebb fizuért diplomával. Elszomorító.

2023. febr. 24. 23:01
 12/13 A kérdező kommentje:
Csak nem nekünk. :D
2023. febr. 24. 23:03
 13/13 anonim ***** válasza:

25 évesen a muteroddal összezárva lenni külföldön valami végzettség nélküli csicskamunkát végezve nyelvismeret nélkül?


Ejj de bejött az élet egyeseknek, hívom is az egyetemet hogy bevonassam az alkalmazott matematikus diplomámat és feladjam a 100% remote munkavégzést Svájcba! :-)

2023. febr. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!