Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik külföldi országba...

Melyik külföldi országba érdemes kiköltözni Európában?

Figyelt kérdés

Anyukám és én is elgondolkodtunk, hogy kimegyünk külföldre dolgozni.


Anyukám 53, én pedig 25 éves vagyok. A különböző adottságaink miatt kérdezném, hogy általánosságban melyik országot javasoljátok, ha külföldre szeretnénk kiköltözni és dolgozni?


Elsősorban Ausztria, Svájc és Németország merült fel.

Utána néztem a nyugdíjazásnak is. Svájcban az évek számát nézik, nincs minimum. Németországban 5 év a minimum, Ausztriában pedig 15 év biztosítási időtartamra van szükség.


2023. febr. 21. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Ennyi alapján gyakorlatilag bármelyik országba költözhetnétek az egész bolygón...

Milyen területeken dolgoztok?

Milyen kultúrák érdekelnek?

Milyen nyelveket beszéltek?

Milyen tájak vonzanak?

Milyen életstílust éltek?

Mennyi megtakarításotok van?

Milyen lehetőségeitek vannak a lakhatásra?

Milyen lehetőségeitek vannak a letelepedésre?

Szeretnétek állampolgárságot?

Amíg ezekre nincsenek magabiztos válaszaitok, szerintem jobb, ha Magyarországon maradtok.

26/N

2023. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdéseket és a válaszod!

Én gazdasági asszisztens vagyok.

Anyukám gyárban dolgozik.


Én közepes angolt és alap németet ismerem.

Anya az alap angolt beszéli. Érettségi a legmagasabb képzettségünk.


Alapesetben a melegebb, síkabb helyek vonzanak életvitelszerűen, de természetesen képesek vagyunk alkalmazkodni.


Nem élünk nagy lábon, csak amire szükség van. Próbálunk inkább takarékoskodni. Kertes házban lakunk, dolgozunk, néha elmegyünk kirándulni.


Vannak Angliában idősebb rokonok.

Lakhatásra csak az albérlet jön szóba, nem tudnánk házat venni, nincs annyi megtakarításunk. Nagyjából 10 millió Ft-unk van készpénzben. Eladni nem szeretnénk ingatlant egyelőre.


Nem feltétlenül az állampolgárság a legfontosabb tényező, azt szeretném elkerülni, hogy ha kiköltöznénk valahova, akkor ne kirángulgassunk országról országra félévente, hanem esetleg ha valakinek van egy kis tapasztalata és hajlandósága ezt megosztani, akkor az segítség lehet számunkra, hogy döntést hozzunk. Ha pedig bejönne, akkor valószínűleg az állampolgárság is számításba jönne.


Nagyapám Kanadába ment anno dolgozni, azóta kanadai állampolgár lett, most Angliában él.


Mi a megélhetés miatt mennénk ki dolgozni elsősorban.

2023. febr. 21. 18:31
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

"Én közepes angolt és alap németet ismerem.


Anya az alap angolt beszéli. Érettségi a legmagasabb képzettségünk."


Ez így elég karcsú.

2023. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A válaszod is elég karcsú.


Nem arra voltam kíváncsi, hogy ez így karcsú-e. Bár tippet nem kaptam, hogy szerinted mi is lenne a nem karcsú szint /szerinted/ és milyen pozihoz.

Arra voltam kíváncsi, hogy általánosságban melyik országot ajánlanátok és miért.


Nehéz volt, tudom. Máshol próbálkozom tovább.

2023. febr. 22. 20:31
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Nehogy Angliába menj
2023. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Túl egyszerű lenne.
2023. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

#2

Ez így valóban kevés, őszintén szólva akkor járnátok a legjobban (legalábbis szerintem), ha Magyarországon maradnátok. Ha mégis ragaszkodtok a külföldre való költözéshez, akkor Angliába érdemes mennetek; tudom, hogy a brexit miatt macerásabb minden, de ott legalább vannak ismerőseitek.

Ez a nyelvtudás, amivel édesanyáddal rendelkeztek, semmi. Nagyon kevés bármilyen olyan munkához, ami nem takarítónőt vagy utcaseprőt takar. Ne vedd sértésnek, de a munkatapasztalatok alapján sem vagytok jobb helyzetben, nem lennétek olyan helyzetben, hogy válogatni tudjatok, már csak azért se, mert a komolyabb (és jobban fizető) állások komolyabb nyelvtudást is igényelnek.

A kultúrát azért kérdeztem, mert nagyon sokat számít, hiszen minden nap az adott ország társadalma, zenéje, művészete, építészete, gasztronómiája, világlátása és minden egyebe fog körbevenni. Hosszútávon meg tudja viselni az embert, ha olyan helyen él, ahol nincs összhangban ezekkel.

26/N (#1)

2023. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja, hogy az meg túl egyszerű.


Ééértem…

2023. febr. 22. 21:20
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vetjük meg a fizikai munkát, ha nem 20 kg-os súlyokat kell emelgetni. Idővel pedig lehet fejleszteni az adott környezetben a nyelvet, ami esélyt ad a fejlődésre.

Számítottunk rá, hogy anyukám gyári munkával nem lesz igazgató.

2023. febr. 22. 21:26
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nehogy Angliába menj"


Angliába nem is mehet, brexit óta szigorodtak a szabályok, diploma nélkül nem léphet be.


"Idővel pedig lehet fejleszteni az adott környezetben a nyelvet, ami esélyt ad a fejlődésre."


Aha, tök jó elképzelés, minden happy, a munkáltató és akihez albérletbe mész addig írja meg a szerződést magyarul mert nem beszéled a nyelvet és idővel fejleszted ugye?


Az a helyzet hogy tanulatlan, törmelékmunkásokra sehol nincs szükség, van elég migráns akiket befognak csicskamunkára, biztos nem egx 52 éves öregasszonyban látják meg a cégek a hatalmas átütő erőt a fizikai munkára mikor 120 kilós 2 méteres afrikai edzett férfiak is vannak az országban.


Nyelvismeret + végzettség nélkül nem fogtok kelleni sehová

2023. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!