Kezdőoldal » Utazás » Európa » A román tengerpart miért nem...

A román tengerpart miért nem olyan népszerű a turisták körében, mint az Adria, vagy akár Bulgária?

Figyelt kérdés
Az infrastruktúra hiánya, vagy egyszerűen "nem olyan nagy szám"?

2023. márc. 25. 11:40
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Messze van.
2023. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
35%
A fekete tenger egy posvány. Senki nem kíváncsi rá. Bulgáriába is csak a prosztó magyarok mennek mert egy lepukkant panelhotelben ehetik az avas rántotthúst óllinkluzív.
2023. márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
12) akkor a németek is prosztók akik a balatonra jonnek?
2023. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
55%

13

Nem sok jön már ide. Akik jönnek azok se prosztók mivel a balcsi drágább mint az Horvátország, Olaszország, Spanyolország, Görögország. Inkább csak a kommcsi nosztalgia miatt jönnek.

2023. márc. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A Fekete tenger maga nem olyan tenger mint az Égei vagy az Adria. Zavaros, jellegtelen, medúzás. Neszebár Bulgáriában hangulatos, de ha a román tengerparton kisétálsz a vízhez, hát a látvány meg sem közelíti egy szép adriai öböl látványát. Az infrastruktúra meg nagyon kezdetleges. Tenger és tenger között is óriási különbségek lehetnek
2023. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

#12

Hogy ki milyen szépnek vagy rondának látja a Fekete-tengert, az elég szubjektív dolog...

Bulgáriában voltam már nyaralni Neszebárban és a Naposparton, nekem tetszett, jól éreztem magam, ráadásul szerintem a bolgárok jobban kedvelnek minket magyarokat úgy általában, mint a horvátok.

A horvátok elég tuskók tudnak lenni ott lent az Adrián, persze ez is szubjektív, egyéni benyomások alapján mondom.

Szüleim anno voltak a Krímben, az is Fekete-tenger, ott meg vannak kimondottan szép, Adriára emlékeztető sziklás partok is, de hát oda sajnos a háború miatt nem mostanában kell utazást tervezni.


És akkor válaszom a kérdésre...


Céges úton jártam Romániában jópár éve, és akkor láttam a tengerpartot is, illetve egy részét.

Kezdjük egy kis földrajzzal, a román tengerparti szakasz eleve kicsi, légvonalban kb. 150 km egymástól a legdélibb és a legészakibb pontja.

A tengerpart tagolatlan, ami azt jelenti, hogy nincsenek hosszan benyúló öblök és kiugró félszigetek lépten nyomon, mint mondjuk az Adrián.

Ennek a nem túl hosszú szakasznak egy nagy részét eleve elfoglalja a Duna-delta, ami gyakorlatilag egy lápvidék. A maga nemében szép és érdekes, ökoturistáknak erősen ajánlott, de nem láblógatós tengerpart, mint az Adria.

Maga a román partvidék a Duna-deltától délre egy jellegtelen lapály, mész az úton a kocsival egy sík vidéken, mezők között, majd jön egy szűk, homokos partis sáv, és ott a tenger.

Ezenkívül van két jelentősebb kikötőváros, Constanţa és Mangalia nagy dokkokkal, de ezek is ilyen elég lepattant rozsdatemetők, kb. mintha Ózd vagy Dunaújváros tengerparton lenne.

Az egyetlen klasszikus, riviéra-szerű rész az Mamaia-beach Constanţától délre, de az infrastruktúra messze elmarad még Bulgáriától is, az Adriával meg összehasonlítani sem lehet ilyen szempontból, plusz nyakig érő szemét van a parton a nap végére.

Én 11 éve jártam ott, hogy azóta javult-e a helyzet, nem tudom, de gyanítom, hogy nem...

2023. márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
9%
A csakazértserománia-politika miatt!
2023. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mert a minőség pocsék, az árak viszon az egekben.

Nalunk alap poen hogy csak a gazdagok nyaralnak belföldön, mi csorok el kell menjünk külföldre.

2023. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!