Kezdőoldal » Utazás » Európa » Grúzia európai szemmel nézve...

Grúzia európai szemmel nézve mennyire érdekes és biztonságos?

Figyelt kérdés

2023. máj. 2. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, de én a 70-80 években jártam ott, így a biztonságról nem tudok semmit. A külföldiekkel barátságosak.
2023. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pár hete voltam, a szakadár területeken kívül tökéletesen biztonságos, rengeteg a látnivaló, olcsó, érdekes.
2023. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly jártam Grúziában és Örményországban is. Mindkét helyre már elég régi vágyam volt elutazni, olvastam útikönyveket is róluk előzetesen. Számomra ami igazán érdekes külföldön, az a történelmi, kulturális, vallási érdekességek, látnivalók, különösen az épített, kulturális örökség, ezekből pedig aztán mindkét országban rengeteg van relatíve pici helyre összezsúfolva. Úgyhogy emiatt én nagyon élveztem a kint tartózkodást végig, de aki mondjuk a természeti tájak vagy a túrázás miatt utazna oda, az sem fog egészen biztosan csalódni. Mindkét ország teljesen biztonságos, turistaként semmivel sem kell jobban félni, mint Budapesten vagy Magyarországon. Nyilván Abháziába meg Dél-Oszétiába, illetve Örményországban Karabahba és annak közvetlen közelébe a jelenlegi helyzetben nem ajánlatos meg nem is lehet menni, de a lényegi látnivalók szerencsére nem itt vannak. Az egyedüli kellemetlen meglepetés nekem az volt, hogy egyik ország sem olcsó. A leírások alapján, amik mondjuk még a COVID előtti időkben készültek, én azt vártam, hogy majd kevés pénzből is el lehet jutni mindenhova, jókat lehet kajálni, venni ezt-azt emlékbe, stb., ehhez képest viszont most simán magyarországi az árszínvonal a fővárosokban, de még vidéken is.
2023. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
@3 Azért messze nem magyarországi árszínvonalat jelentenek az 1500-2000 forintos főételek, a 700 forintos cigi meg az 5000 forintos hotelszobák.
2023. máj. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
Az "európai szemmel" fordulattal, ha ott jársz, légy óvatos! A 3 kaukázusi állam - a muszlim azeriek is - következetesen európainak tekinti magát. Végzetes lehet, ha ezt, akárcsak burkoltan is, de kétségbe vonod.
2023. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%
3-as! Én 4x voltam Grúziában, utoljára tavaly októberben mikor mélyponton volt a forint árfolyama és 160 ft volt egy lari, még úgy is jóval olcsóbb volt, mint Magyarorszag. Mostani árfolyamon még olcsóbb lesz. Főleg hogy ott jelenleg már csak 2-3% az infláció. Most kb megint akkora a különbség árakban mint előtte volt.
2023. máj. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!