Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudnátok segíteni hogy svájcba...

Ladislaus433 kérdése:

Tudnátok segíteni hogy svájcba kell-e H matrica az autómra?

Figyelt kérdés
meglátogatnám tesómat van vmi amire különösen kell figyelnem svájcba? magyar rendszámos az autóm, elvileg zöld kártya nem kellmár, belépéskor kell 40chf-ért autópályamatricát vennem és kész? kb 2 hétig lennék ott. mivel nem eu tag elbizonytalanodtam kell-e országjelzésű h matrica??

2023. máj. 7. 09:11
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

igen néztem, hogy a 40 CHF-es autópálya matrica ára elég húzós. ezt meg lehet venni a határ közeli, német osztrák benzinkutakon? vagy rögtön ahogy belépek az országba keressek egy svájci kutat és vegyek matricát?


(am a kérdésem onnan jött, hogy voltam sávjcba állásinterjún és tömegközlekedve elég sok autón láttam hátul a CH felségjelzést kb felén, és elkezdtem gondolkodni, hogy itthon miért nincs mert ha jól emlékszem faternak a ladáján volt még 20-30éve... aztán ugye meg is lett oldva a mostani rendszámokon van már H) köszi mindenkinek

2023. máj. 8. 13:49
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol lepsz be Svajcba? A hatarnal allj meg, es ott vegyel matricat. A nemet es osztrak hataron is lehet venni CH matricat, lehet, hogy egy picit dragabb, mint Svajcban. CH felsegjelzes (? erdekes szo!) nem kell, az biztos. Aki Svajcban az autojara CH matricat ragaszt, az biztos, hogy nem svajci, egy svajci ilyet nem csinal!
2023. máj. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!