Kezdőoldal » Utazás » Európa » Athénból hogyan lehet eljutni...

Athénból hogyan lehet eljutni legegyszerűbben a tengerpartra?

Figyelt kérdés

A neten kissé elveszek az információk között, ezért szeretnék így direktbe segítséget kérni, hátha valaki már volt, és meg tudná osztani a tapasztalatait. Mivel májusban megyünk, fürdeni még nem lehet majd a tengerben így nem szeretnék egy fizetős strandra menni, de nem is kikötőben szeretnénk sétálni.

Van esetleg olyan tengerparti rész, ahol lehet ingyenesen sétálgatni és lemenni egészen a tengerig, hogy mondjuk bokáig beleállhassak egy kicsit?

Milyen tömegközeledési eszközzel a legegyszerűbb eljutni oda?


Előre is nagyon köszi aki tud segíteni:))



2023. máj. 8. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Athénbez a legközebbi tengerpart Pyreus-nál van, ami gyakorlatilag össze van épülve Athénnel. Villamossal lehet kimenni oda Athénből.
2023. máj. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A google maps-be be van táplálva a tömegközlekedési rendszer. Ez pedig a közlekedési társaság honlapja. [link]

Hogy melyik szép strand, abban nem tudok sajnos segíteni, mert most jöttem ugyan haza onnan, de mi pont csak a kikötőbe mentünk.

2023. máj. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jóval kevesebb fizetős strand van, mint gondolnád :)

Minden attól függ amúgy, hogy a szállásod hol lesz. Van az a villamos, amelyik a Szintagma térről indul, az levisz egészen Vúláig, ami egy nyaraló-város Athéntól délre, de viszonylag hamar leér a villamos a tengerpartra, ahol bárhol le tudtok szállni, ahol szimpi szabadstrandot találtok. Álimoszban és Glifádában is van jónéhány.


Tavaly voltam Athénban utoljára, az egynapos jegy a tömegközlekedésre 5 euró volt, az ötnapos pedig 20 euró.


A 13:27-es válaszolónak annyiban ellentmondanék, hogy Píreuszba igaz, hogy kimegy a metró és a villamos is, de nem nagyon van rendes strand. Tudom, mert egy kellemes délutánt én is eltöltöttem píreuszi strand keresgéléssel :)


Álimosz, Glifáda, Vúla mind jobb választás, és az athéni jegy oda is jó. Vúla után ha buszozol még egy kicsit, érdemes megnézni a Vuliagméni-tavat, szépen kiépítették a partját, mondjuk az fizetős, de nem vészes. Csak kicsit messzebb van. Oda közvetlen buszjárat a piros metró Ellinikó nevű végállomásától megy, de 30-40 perc onnan legalább.

2023. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attol fugg, melyik reszen lesztek. Ahogy elottem irtak, ha a belvaros kozeleben akkor a syntagma tertol indul azt hiszem a 7-es villamos es levisz. Google mapson amugy megtudod nezni.


Ha pedig mar eleve a parton vagy es partmenten szeretnel menni, akkor a 6-os villamos egeszen pireusig visz.

2023. máj. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!