Kezdőoldal » Utazás » Európa » Zakinthosz, Korfu vagy Kréta?

Zakinthosz, Korfu vagy Kréta?

Figyelt kérdés
Augusztus elején mennénk egy hétre és nagyon gondolkodunk ezek között, hogy melyik lenne nekünk a legideálisabb. Ami számít: autót bérelünk, úgyhogy szívesen megnéznék pár látnivalót és nem csak a strand és a szállás között ingáznánk, jó lenne ha lenne sznorkelezésre alkalmas partszakasz (azaz köves, sziklás), igazi azúrkék tenger. Arra is kíváncsi vagyok, hogy hol vannak inkább régi, autentikus városkák. Na meg az árak sem mellékesek (kaja, pia, bolt).

2023. jún. 15. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sorrendben: Kréta, Korfu és Zakynthos.
2023. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Én Zakynthosra mennék, a másik kettő valamiért nem hoz lázba egyáltalán.
2023. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A krétáról nekem az iskola jut eszembe, úgyhogy inkább a másik kettő valamelyike
2023. jún. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A sorrendben egyetértek az elsővel.


Kréta 1000 látnivaló otthona, nem csak strandolni lehet, hanem tele van gyönyörű erődökkel, kolostorokkal, kikötőkkel. A helyiek és a kormány próbálják fenntartani a "mintha elhagyatott lenne, mintha nem is látványosság lenne" feelinget, ezért tényleg nagyon autentikus minden. Árak tekintetében szintén elég jó (mondjuk Mykonoshoz képest a harmada, Korfuval meg kb. egy szinten vannak, 1-2 euróval olcsóbb az élet). Autóval is jól bejárható, minden napra van program + strand.


Korfu: elég romantikus az egész sziget, mégis csak a beteljesült szerelem szigete. Ennek megfelelően árusok hada, mindenhol Kerkyrás-Peseidonos szarokat árulnak. Ezt a szigetet inkább természeti adottságaiért szeretik: vannak szép öblök, homoskos és köves partszakaszok. Magaslatok a naplementéhez. Lehet jókat túrázni, kirándulni. Viszont augusztus elejét annyira nem ajánlom, inkább picit később. Hogy miért? Mert teljesen lerombolja az élményt a külföldi majomeszű turisták. Mikor csöndben üldögélnél egy öbölben, csak arra tudsz figyelni, hogy az angol legénybúcsú éppen megfulladni készül, mert 10-kor részegek, a vízben meg 15 pár próbálkozik a vízben szexelni, de nehéz egyszerre úszni és beakasztani. Hiába, a hely romantikája ragadós :D Az árak szintén nem vállalhatatlanok.


Zakyntos pár éve a hátizsákosok mekkája volt, aztán mindenki felfigyelt az olcsó repjegyárkara és úgy felkapták, hogy simán az egyik legnépszerűbb sziget lett. Nincs ezzel baj, egyszer lehet egy jót lazítani, viszont a strandoláson kívül ott nem igazán van más program. Az áraknak sem tett jót a népszerűség, simán repkednek már a 10-15 eurós koktélárak, a repjegy árak miatt meg a közönség is felhígult. Míg Mykonoson tényleg a gazdagok buliznak, Zakyntost elárasztják a csöves, de instakompatibilis párocskák. Ebből a kombóból jó nem sokszor származik. (Ezt most úgy mondom, mintha én valami veszett gazdag lennék, hajjajj, én sem Mykonoson bulizom ám :D ) Viszont ezt az állapotot igyekeznek megtartani, szóval a strandok tiszták és gondozottak, meg még messze nem olyan lelakott, mint Kréta vagy Korfu.

2023. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4:


Te valami turistablogger vagy, ne tagadd😒

2023. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

5


(4-es vagyok)


Köszönöm a kommentet, nagyon hízelgő, valóban erre törekszem, hogy a saját élményeimből tudjak adni egy-egy szeletet! De báááááárcsak így lenne! Sajnos nem. Mesterségem címere gyerekjogász, így egyszerű civilként hódolok az utazás szenvedélyének. Pedig ha valaki szponzorálni akarna örömmel váltok munkát! :D

2023. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek is a pipák! Különösen a 4-es válasz volt nagyon részletes és hasznos. Végül Kréta nyert, annak is a nyugati fele (Chaniához közel).
2023. jún. 18. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok kellemes időt Önnek!

Off: Volt Észak-Afrikában?

2023. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm és nem, sajnos még nem voltam.
2023. júl. 11. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!