Kezdőoldal » Utazás » Európa » Akik voltak már Montenegróban...

Akik voltak már Montenegróban és Horvátországban is nyaralni, nektek melyik tetszett jobban?

Figyelt kérdés

Ideértve a városokat, tengerpartokat, természeti látnivalókat, ételeket, embereket stb.

Gondolkozunk, hogy idén melyiket válasszuk, mindkettő nagyon szép és kíváncsi lennék azok véleményére, akik mindkét országban nyaraltak már, hogy nekik melyik jött be jobban, melyikbe mennének vissza szivesebben?



2023. jún. 18. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Crna Gorába nem azért járnak mert szebb hanem mert olcsóbb.
2023. jún. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Montenegróba azért járnak többnyire, mert olcsónak tűnik.

Mindig elfelejtik hozzáadni az oda jutás költségeit.

2023. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont nem a pénzügyi részét kérdeztem a dolgoknak, illetve azokhoz szólt a kérdés, akik mindkét országban jártak már, és hogy mi tetszett jobban/mi kevésbé egyikben és a másikban.
2023. jún. 18. 17:32
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Kotori-öböl azért drágán is komoly vetélytárs lenne sok horvát helynek.

Nekem mindkettő tetszik úgy zusammen. Nem szeretnék választani. Nem is kell, mindkettőbe lehet menni, akár többször is, szerencsére.

2023. jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Én sem tudok választani, sokan proli helynek tartják mindkettőt, főleg Montenegrót, viszont mindkét ország nagyon jön fel az utóbbi időben a turizmusnak köszönhetően.

Sokatmondó ugyanakkor, hogy Horvátország északi feléhez Szlovénia van közelebb, Montenegró déli részén Bar, Ulcinj pedig Albánia. Ez azért meglátszik sokmindenen. Ha nem zavar a balkán-feeling, akkor nagyon szeretni fogod. A víz tiszta ott is, az emberek jófejek, az éghajlat a tengerparton mediterrán, a táj lenyűgöző mindkét országban.

A horvát tengerpart a mérete lévén kicsit tágabb fogalom, mindkét országban vannak nagyon jó és kevésbé jó helyek.

Ha pl. Hvar és Bar között kellene választani, akkor az előbbibe utaznék, de ha Zadar és Kotor v. Budva, akkor pedig Montenegrót választanám.

2023. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Nekem Montenegro jobban tetszett. Kevesebb a turista, főleg a magyar. Mi Bartól még délebbre voltunk. Odajutni lassú, megéri nekiindulni. Budva, Kotor gyönyörű.
2023. jún. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig elfelejtik hozzáadni az oda jutás költségeit."


Én szeptember első hetében repülök (gyakorlatilag még főszezon), kemény 26 ezerért oda-vissza.

2023. jún. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát vissza nem mennék Montenegróba. A közlekedés katasztrófa - egy másik válaszomban részleteztem hogy miért - az emberek bunkó parasztok, átnéznek rajtad mintha nem is ember lennél, se az utakon, se gyalog nincsenek tekintettel egymásra. Én nem is értem hogy mi ez a balkáni stílus amit emlegetni szoktak, mert ahogy én láttam, az kimerül abban hogy bunkó paraszt az emberek 90 százaléka. A partok, hegyek szépek egyébként, de szerintem Horvátország simán hozza azt a színvonalat, pl a Krk-n levő Oprna baynél egyik se volt jobb, cserébe agyon volt zsúfolva a legtöbb part.

Pedig én nem tartom magamat egy érzékeny, sértődékeny embernek, nem várom el hogy kinyalják a seggemet, de ez már nekem is sok volt, ami ott ment.

2023. aug. 18. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!