Kezdőoldal » Utazás » Európa » Valaki tud nekem mesélni...

Valaki tud nekem mesélni Prágáról?

Figyelt kérdés
Jövő héten oda utazunk és megakarom tudni hogy mikre kell oda figyelni, mit nem szabad csinálni, mit nem csinálnak a csehek amit mi itthon csinálunk stb. Szóval mindent írjatok le róla, tapasztalatokat aki volt már ott.

2023. júl. 19. 15:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
76%
Mit ne szabadna csinálni? Nem értem.
2023. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy pápua új guineai törzsbe mész el nyaralni a világ másik végére, hanem Prágába, két országgal odébb. Ugyanazt jelenti ott is a kulturált viselkedés, mint itt.
2023. júl. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevesebb cseh dobálja el a szemetet mint magyar.
2023. júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ugyanaz a kultúra mint nálunk…. Nincs ezen mit beszélni
2023. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igazából olyan mint itthon, verekedni ne verekedj meg ilyenek.


Az egy amire gondolni tudok az a kanabisz. Ugye ott az, hogy van nálad kanabisz nem illegális, de ne hidd, hogy olyan mint az itthoni. Ott a THC tartalmat szabályozzák és konkrétan nincs semmi hatása, mintha sima cigit szívnál, csak annál is rosszabb. Ezt sem szabad az utcán, de amúgy nem illegális.


Nagyon egyéb nincs amire tudnék gondolni, hogy kint más. Talán az, hogy érdemes jegyet venni a tömegközlekedésre, nem meglepő módon.

2023. júl. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

Mese Prágáról: egyszer volt, hol nem volt egy Prága...


Volt amikor nagyon hasonló volt kultúrkör. Most kb. Craiovával hasonló a miénk.

Vagy 1918-1919-ben sem volt hasonló.

2023. júl. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Kb ugyanaz a kultúrkör mint a magyarok, nem lesznek égbekiáltó különbségek, emiatt ne aggódj.

A látnivalókról remek útleírásokat találsz a neten, próbáld ki a cseh söröket (ha szereted) meg a knédlit, és élvezd a kirándulást.

2023. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Én sem értem mire gondolsz.

1968-at ne hozd szóba, ha nem muszáj.


Amúgy kb. ugyanaz, mint Budapest, csak jobb a sör: nem adnak vizezett kukoricalét sör helyett, mint Pesten.

2023. júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer voltam, igaz még évekkel ezelőtt (és nem csak Prágában).

A sörök jók, de bevallom, én valami miatt annyira nem szerettem meg Prágát (munkámból fakadóan is érdekel a kultúra, nem ilyen szempontból). Talán többet vártam az alapján, ahogy be szokták harangozni.

Ha már Csehország, Karlovy Vary-nak azért adnék egy esélyt.

2023. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
9-én dettó ugyanez voltam. Mindenki ódákat zeng Prágáról, úgyhogy nem is tudom mit vártam.. Aztán megérkeztem, éés elég gyorsan lejött, hogy természetesen szépnek szép, de Budapest és Krakkó is sokkal szebbek.
2023. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!