Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen szépséges tengerpart...

Milyen szépséges tengerpart közeli úticélt ajánlotok nyaraláshoz, ahol nincs 40 fok, és lehet fürdés mellett szép helyeket is meglátogatni?

Figyelt kérdés
Augusztus 24-én 10 napra tervezem a nyaralást és a tengerpart 150-200 km-es körzetében szeretnék nemcsak tengerparton lenni, hanem megnézni a közeli látnivalókat, szép természeti kincseket, történelmi helyeket, épületeket, városokat. Ahol jó idő van, mégsem az a pusztulat meleg, ahol esetleg ha magasabb is a hőmérséklet, állandóan fújdolgál a szél, hűsítve ezzel a városlátogatós, természetjárós napokat. A francia riviérán és Mallorcán már jártunk. Imádtuk. 30 fok feletti hőmérsékletet simán viseltük Mallorcán, mert mindig fújt a szellő. Egy 125 ccm3-es robogóbérlés opció, autóbérlés helyett.

#Európa #nyaralás #tengerpart #Szellő #kellemes időjárás
2023. júl. 19. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Portugália
2023. júl. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a fürdés az elsődleges cél, akkor Málta is tökéletes lehet. Természeti szépségnek ott a Blue Lagoon és a Blue Grotto példának, az építészeti és egyéb ember alkotta szépségeket meg el sem kezdem sorolni :)

Augusztusban nem voltam, így nincs tapasztalatom, hogy mekkora a forróság, de május végén egy vékony kabát is elfért sokszor, szóval lehet az augusztus vége sem olyan kibírhatatlanul meleg.

Ezt találtam:

"A fantasztikus napsütés az év jelentős részében kellemes hangulatot és időjárást biztosít Máltán, a hőségben pedig mindig meg lehet pihenni egy rövid hűsölésre a pálmafák árnyékában vagy a tengerpart közelében, ahol a Szahara felől fújó déli szél (máltai nyelven xlokk) és az Atlanti óceán felől fújó nyugati szél, a majjistral tud hűsítő felüdülést nyújtani."

2023. júl. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hat ami jelenleg van, az alapjan Stockholm.

De amugy a Costa Brava Girona regioja, a francia hatarhoz kozelebb. Calella de Palafrugellben voltam, Cadaques eszakig, Tossa de Mar delig, Figueres a Dali Muzeummal, kozepkori kisvarosok, Pais, Pertallada, stb, egy csoda.

2023. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tenerife
2023. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Korfu
2023. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!