Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki járt már Albániának...

Aki járt már Albániának megnézte az ottani bunkereket?

Figyelt kérdés

Az ország híres arról, hogy a kommunista diktatúra minden helyet teleépített ilyen gombaformájú kis katonai bunkerekkel. Gyakorlatilag nincs egy talpalatnyi föld Albániában, ahol ne lenne betonbunker, olyan sok van belőlük.


A legtöbbjük mára üres. Úgyhogy bárhol járhat az ember az országban mindenütt találhat bunkert. Aki arra utazott élt a lehetőséggel, hogy megtekintse azt a bunkert vagy bunkereket, ahol épp járt?



2023. aug. 1. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Igen. Aki abban az országban jár, nem kerülheti el őket.


Magyarországon is sok bunker van. A legtöbb a vasútállomásokon.

2023. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De Magyarországon nem több százezer bunker van, mint ott. A mi környékünkön is van egy-két elhagyott bunker, de jó messze egymástól. Albániában meg ahogy a képeken láttam egyik követi a másikat.
2023. aug. 1. 08:45
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Minek?
2023. aug. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára. Kevés bunker talált kreatívabb felhasználást. Durrës tengerparti városában az egyik tengerparti bunkert Bunkeri étteremmé[32], a másikat Gjirokastërben pedig kávézóvá alakították.[40]


Különféle javaslatok születtek, hogy mit kezdjünk velük: pizzakemencék, napkollektorok, méhkasok, gombafarmok, behajtós mozik vetítőtermei, tengerparti kunyhók, virágültetők, ifjúsági szállók és kioszkok voltak az ötletek.[41]

2023. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Tito bunkerében jártam vagy két éve.

Félelmetesen gagyi állapotok és nevetséges, hogy hogyan képzelték egy atomtámadás túlélését a vezérkar részére.

[link]

2023. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os: vagy csak az volt a korban az elérthető maximális technikai színvonal.
2023. aug. 3. 19:25
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7.

Nem volt ez annyira régen.

Mindössze 40 éve halt meg Tito.

2023. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Albániában nem olyan bunkerek vannak, mint Magyarországon.
2023. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer jártam Albániában. Az út mentén láttam néha bunkereket, de nem mentem egyikhez sem közelebb. Viszont Tiranában elmentem a bunkermúzeumba, azt nagyon tudom ajánlani annak, akit a téma érdekel. Két kirendeltsége is van, az egyik közvetlenül a főtér, a Szkander bég tér szomszédságában, értelemszerűen az a turisták által jobban látogatott. Annyira tetszett, hogy egy másik nap kimentem a másik kiállítási helyszínre is, az az egyik külvárosban van, a Dajti hegy lábánál. Az sokkal nagyobb és sokkal bunkerszerűbb, mert azt kifejezetten az elit számára tervezték.


[link]

2023. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!