Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki járt már a wielickzkai...

Aki járt már a wielickzkai sóbányában pontosan hogy van a jegyvásárlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok 21.én Krakkóba utazom és tervezek ellátogatni a sóbányába is. Az lenne a kérdésem hogy aki járt már ott helyben is elég megvenni a jegyet vagy pedig mindenképpen online kell?

Láttam hogy vannak idegen nyelven csoportos idegenvezetői túrák is. Magyarul is van? Kötelező csoportba befizetni? Egyszemélyes túrában is lehet menni?


Csak azért kérdem mert az aggtelekiben voltam többször és ott csoportban mentünk, igaz nem volt idegen nyelvű túra, de egy személy egyedül nem mehetett be.


Köszi a válaszokat.


máj. 12. 18:46
 1/5 aHermann ***** válasza:

Szia!


Mi kb. 1 hónapja voltunk. Csak csoportosan lehet látogatni. A lengyel nyelvű vezetés a legolcsóbb. Magyar nincs, mi angolon voltunk, mert az indul a legtöbbször idegennyelven. Egy nagyon szépen beszélő, a lényeget+érdekességeket elmondó vezetőnk volt. Utána a múzeumnál sikerült egy nehezen érthető, alig beszélő idegenvezetőt kifogni, pedig a múzeumos túrán már csak 5-en voltunk.


Mi megvettük előre online a jegyet, mert fix időben akartunk menni. Sokan vették helyben. Mikor mi végeztünk, akkor már lényegesen többen voltak.


Érdemesebb reggel menni, mert akkor még nincs nagy csúszás, így is egymást érik a csoportok. Nálunk minimális volt a csúszás.

máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet helyben is. Mi is online vettük, ez ha jól emlékszem két éve volt, akkor nagyon megküzdöttem az online fizetéssel, sima nem lengyel kártya nem volt jó, csak PayPallel sikerült. Nem tudom ez változott-e azóta.

Föld alatt még sose hallottam olyat hogy lehetne egyedül mászkálni, simán eltévedsz.

máj. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nwm voltam még ott. Gondolom akkor hasonló lehet az aggteleki túrához és csak csoportban lehet menni.


Akkor elég a helyszínen is megváltani? Nem muszáj online előre.

máj. 12. 23:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi ott vettünk jegyet a helyszínen, csak csoporttal lehetett menni, magyar nem volt, egy kis füzet volt magyar nyelven is.
máj. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2006-ban jártunk Krakkóban. Azt tudom, hogy mi egyénileg, kocsival mentünk ki Wieliczkába, és helyben vettünk jegyet. Azt hiszem, akkor is vezetett csoporthoz kellett csatlakozni, de ez már nem biztos. Bár az eltelt idő miatt az egész válasz a kérdés szempontjából ma már kevéssé releváns szerintem. :)
máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!