Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik a kedvenc európai...

Melyik a kedvenc európai törpeállamod?

Figyelt kérdés

2023. aug. 2. 21:07
A kérdező szavazást indított:
Andorra
Málta
Liechtenstein
San Marino
Monaco
Vatikán
36 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Egyik sem. Illetve Andorra akkor, mert imadom a Pireneusokat.
2023. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
A maga módján mindegy érdekes (illetve Liechtensteinben nem voltam még), de Máltát tudnám egyedül igazi országnak nevezni, a többi inkább 1-2 napnyi érdekes, fura élmény.
2023. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Monaco.
2023. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Monaco a Forma-1 miatt
2023. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Andorra, mert ők vereséget mértek Orbán Viktor csapatára
2023. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Málta egészen más kategória, az nagyjából Ciprussal, Luxemburggal, Izlanddal van egy szinten a lakosságszám vagy a gazdaság mérete terén. A többi valóban törpeállam.
2023. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Monaco, a fullos kocsik meg kaszinók miatt
2023. nov. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Liechtenstein, mert csak HOPP! északnak fordulok, átzúzok Dajcslandon, majd Dániában kötök ki.
nov. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikben jártam már. Most legutóbb Andorrában voltunk, úgyhogy arra szavaztam. Tényleg nagyon aranyos ország, nagyon szép helyen fekszik, az emberek roppant kedvesek, kis ékszerdoboz a hegyek között. Az viszont tény, hogy a bevásárlóturizmusról szól minden. Próbáltam rá készülni, de még így is megdöbbentő volt látni, ahogy az üzletek és a nagyobbnál nagyobb bevásárlóközpontok egymás hegyén-hátán sorakoznak az út mentén, gyakorlatilag egyik határtól a másik határig. Ha el tudsz tekinteni attól, hogy azért élnek olyan jól, és azért olyan tiszta és tökéletes minden, mert egy adóparadicsomról meg vámmentes övezetről van szó, szóval más országokból a cégek ide hordják a jövedelmük egy részét, akkor végül is lehet élvezni. De persze ez valamilyen szinten a többi törpeállamról is elmondható.
nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Gibraltár kimaradt
jan. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!