Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovéniába utazás lemondás,...

Szlovéniába utazás lemondás, szállás visszatérítés?

Figyelt kérdés
Szlovéniába van egy 4 napos foglalásom 2 főre csütörtöktől (250e Ft). A booking az összeget levette a kártyámról, pont a villámárvizek előtt. Nem szeretnénk menni, látjuk a helyzetet, életveszélyes, pont a pirossal érintett régió (Hocko Pohorje). Írtam a Hotelnek, de semmi válasz. Van esély, hogy visszafizetik a pénzt? Mit lehet ilyenkor tenni?

2023. aug. 6. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell hívni a booking ügyfélszolgálatát, ők pedig felveszik a kapcsolatot a hotellel.
2023. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Telefonálj oda
2023. aug. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Írtam nekik egy korrekt e-mailt, nem reagáltak, telefont nem vették fel a hétvégén. Holnap újra megpróbálom, bár egy 4* hotelben kétlem, hogy ne lenne elérhető recepcio.
2023. aug. 6. 23:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3: a körülményekre való tekintettel simán lehet, hogy napok óta nincs náluk áram
2023. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mit ír ilyen esetre a szerződés? Az segít tisztán látni anélkül is, hogy beszélnél velük.
2023. aug. 7. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor foglaltad, milyen lehetőségek voltak. Én szlovén foglalást simán le tudtam mondani az érkezés napja előtti este. De az úgy is volt meghirdetve. Ha még olyan időszakban vagy, amikor a booking oldalon lemondható, akkor ott tedd meg. És igaz lehet, amit előttem írtak, hogy nem is működik a szálloda a katasztrófa miatt.
2023. aug. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem mondható le, azt írjak 100% a lemondás. Ami oké, nem is mondanám le, de most jelen helyzetben nem akarok odamenni,

Viszont 438 eurót se buknek.

2023. aug. 7. 07:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
azt írjak 100% a lemondás - ezt bemásolnád betű szerint, mert ez épp úgy jelentheti a teljes fizetést, mint a semmit.
2023. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt jelentette, hogy amennyiben lemondom a foglalast, úgy nem térítenek vissza semennyi összeget.

Reggel felhívtam a szállodát (e-mailt már küldtem), nagyon rendesek voltak, a vészhelyzetre való tekintettel a teljes összeg 100%-át visszafizetik, 7-12 napon belül, annak ellenére, hogy nem lennének kötelesek. Így Kehidakustányban töltjük a napokat :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2023. aug. 7. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!