Kezdőoldal » Utazás » Európa » Online vettem repjegyet a...

Online vettem repjegyet a Wizzair-nel viszont a regi szemelyi szamomat adtam meg a vetelnel. Mire utazom lesz uj. At kell ilyenkor iratni vagy elfogadjak az ujat is ha ugyanaz a nev rajta csak a szemelyi szam mas?

Figyelt kérdés
2023. aug. 8. 09:30
 1/5 Narsil ***** válasza:
100%

Gondolom a személyi igazolvány számodról beszélsz. (A személyi szám nem változik, akkor sem mikor új igazolványt kapsz. Ez egyébként a személyi igazolványodon nincs is rajta, a lakcím kártyán van és személyi azonosító a hivatalos neve.)

Kérdésed érdemi részére rátérve igen, módosítani szükséges a jegyen az igazolványszámot. Előfordulhat, hogy nem nézik meg rendesen és átcsúszhatsz vele, de nem érdemes megkockáztatni, hogy ezen bukjon el az utazásod. Az is előfordulhat, hogy olcsóbb új jegyet venni, mint módosítani a meglévőt.

2023. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
A Wizzairnél repjegy vásárláskor nem kell megadni sem a személyi számot, sem a személyi igazolvány számot, úgyhogy nem tudom mi a bűbánatot csináltál.
2023. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg kellett adni
2023. aug. 8. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olvasd el újra az első kommentet, kérdező. A személyi szám (más néven személyi azonosító szám v. jel) és a személyi igazolvány száma (a kártyán "Okmányazonosító") nem azonos dolgok.


Előbbi a lakcímkártyádon található és nem változik életed során. Utóbbi a személyi igazolványon van és cserélődik, ahogy lejár az aktuális.


A Wizz-ügyfélszolgálaton be kell jelentened a változást, igen. Nem, nem tudod alapdíjas számon hívni őket, a létező vonalakról is elhajtanak, amint megtudják, hogy mit szeretnél.

2023. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
#3 Nem kell, biztosan nem a Wizzairnél vettél jegyet. Csak becsekkoláskor kell megadni, Schengenen belül akkor sem.
2023. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!