Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hová menjek nyaralni 2 kisgyer...

Hová menjek nyaralni 2 kisgyerekkel júliusban, ahol van szép tengerpart, de nincs 40 fok és max 4 óra repülővel?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy jobb nyaralást jövőre, 4 és 2 évessel mennénk. Álmom egy szép homokos pálmafás tengerpart, de nem akarunk kánikulát, sem túl sokat utazni, pláne nem átszállni :) létezik ilyen?

2023. aug. 9. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Kréta. Legjobb hely szerintem gyerekekkel.
2023. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

A görög szigetek valóban szépek, én Korfun voltam, tetszett. Viszont ott nem volt pálmafa :)

Törökországban ilyesmi inkább fellelhető, viszont ott júliusban elég meleg tud lenni, bár gyakran fújdogál a szél, az kellemesen hűsít. Itt arra is figyelni kell, hogy nem mindenhol homokos a tengerpart, sok helyen kavicsos, aprókavicsos.

Ami még szóba jöhet, az valamelyik Kanári-sziget, mondjuk Tenerife. A part homokos (bár sok helyen fekete homokos, de az nekem például nagyon tetszene, egyedinek tűnik), vannak pálmák is, és soha nincs igazán forróság. Sajnos azonban kicsit messzebb van, 5 óra körül van az út.

2023. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tenerife 5,5 óra, de megéri.
2023. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tenerife valóban jó hely, de nem feltétlen kisgyerekkel, elég nagy hullámok vannak.
2023. aug. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hol? Én nem láttam hullámokat.
2023. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Én Los Cristianosban voltam, de ott akkora hullámok voltak, hogy alig bírtam megállni a lábamon a part közelében, pedig 120 kg vagyok.
2023. aug. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Én Kanári-szigeteken még nem voltam, csak régóta szemezek velük, viszont Törökországban térdig érő vízben borított be úgy a hullám, hogy mire sikerült újra talpra evickélnem, a fürdőruha felseje a nyakamban, az alja meg a térdemen volt, szóval szinte mindenhol vigyázni kell, mert érhetnek meglepetések (pedig én nem vagyok 120kg) :)

1-es voltam

2023. aug. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 aHermann ***** válasza:

Szia!


Egy kicsit ellentmondásos a kérdésed "júliusban, ahol van szép tengerpart, de nincs 40 fok".


Júliusban már 40 fok simán van minden közeli pálmafás/strandos helyen. Idén bő 40 fok volt mindenhol. (Igaz a tenger mellett ezt nem nagyon érzed.)


Tenerife tényleg szép, de azért az óceán még nyáron se túl meleg.


Amúgy nem opció egy június vége v. szeptember közepe vége? Az nem főszezon, kevesebben vannak, de jó az idő, nem jellemző a 40+ fok, de strandolásra tökéletes. Szeptemberben még a tenger is jó meleg.


Ha csak a tengerpart a cél akkor lehet néznék egy török all inclusive szállodát.


Amúgy a feltételeidnek sok hely megfelel, a fent említett szigetek (+Ciprus, Mallorca, Korzika, Szardínia, Szicília), és a szárazföld (Barcelona és környéke, Costa Dorada, Costa del Sol, Montenegro, Algarve, olasz partok, stb.) is.

2023. aug. 10. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez fel sem tűnt. Mi áttértünk arra a nagyon kellemes megoldásra, hogy télen megyünk a nyáron meleg helyekre. Pl januárban sikerült az óceánban fürödni Madeirán. Csak ilyenkor meg a gyerekeket nem lehet vinni. Nehéz a döntés, mert 40 fok pálmafák tényleg egyre ritkábban vannak együtt.
2023. aug. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!