Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájci 4-5 napos utazás...

Svájci 4-5 napos utazás mennyiből jön ki "spórolósan"?

Figyelt kérdés

Tegyük fel kifogunk egy olcsó wizzair jegyet, 20-30k.


Ez ugye aprópénz ahhoz képest, amit ott elköltünk.


Megnézne azért az ember akkor már egy két hegyet, tavat, tehát utazgatni is kell, ami feltételezem nem olcsó svájcban.


Reggelit a hotelban ennénk, átlag szoba 50-70k ahogy nézem 2 főre/éj.


Ebéd, vacsora olcsóbb helyeken, gyrososnál, lidl péksüti :)).


400k/fő reális lehet?



2023. aug. 28. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Akár reális is lehet. De a helyetekben autóval mennék, ha kirándulgatni akartok, mert a tömegközlekedés igen drága arra.
2023. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs autónk
2023. aug. 28. 11:40
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
A közlekedés isszonyú drága. 20 kilométeres vonatjegy úgy 10 ezer forint. Úgy gondolom sokat spórolhatnátok a MÁV-nál is kapható Interrail bérlettel. Zürichbe vagy Baselbe megy a repülő gondolom. Zürichből vagy 60-70 kilométer a legközelebbi alpesi hegy, Baselből legalább 100 km. Magánvasútra nem jó persze.
2023. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A Wizzair csak Baselbe repül. Onnan egy vonatjegy Zürichbe egy före kb. 34 CHF egy ut. A tarifak zonakra vannak felosztva. En pl. Zürichtöl 8 km-re lakom, es Zürichbe a buszjegy egy ut kb. 7 CHF. 1 CHF jelenleg kb. 400 Ft. Szoval a tömegközlekedes nagyon draga. Az etkezesen lehet sokat sporolni, szallodak arat ismered.
2023. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én inkább befizetnék egy buszos útra, ha nem lenne autóm.


[link]

2023. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk én Zürichbe nem mennék, inkább Luzernbe.
2023. aug. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Autót viszonylag olcsón lehet bérelni, akár 20 CHF per napért is. Közlekedésre szerintem az a legjobb megoldás, főleg ha többen vagytok.
2023. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

20 CHF/nap autoberles, sajnos nem stimmel. Minimum 50-60 CHF naponta.

[link]

2023. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Keress svájci magyarokat Facebook-on, biztos vannak, akik adnak ki olcsóbban szobát.
2023. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8: kayak.ch-n most épp 28/napért látok legolcsóbban, de utoljára amikor néztem volt 20/napért is. Ki kell fogni. 50-60 max akkor ha nem jársz utána és rögtön az elsőt veszed amit kidob. Ha ilyen kisbüdzsés utazást tervez az ember akkor alap hogy addig bogarássza a netet amíg a legolcsóbbat nem találja meg.


Amúgy ha legalább 2 fő utazik és intenzíven járják az országot, még akár 50/nappal is jobban járhatnak mint a vonattal. Arról nem beszélve hogy időben is jobb, több minden belefér és olyan helyre is eljutnak ahova nem mennék másképp (pl ahol 2 óránként jár a Postabusz)


Egy városlátogatós útnál, pl London vagy Párizs, természetesen a tömegközlekedés a legjobb, az autó még hátrány is inkább, de ha országot jár az ember, szerintem csak az autóbérlés éri meg.

2023. szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!